Arī pēc trešā sprieduma balsu pirkšanas lietā mandātu pārdale Saeimā nenotiks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Arī pēc trešā – Cēsu rajona tiesas – sprieduma par vēlētāju balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās par labu partijas "Vienotība" kandidāta Dzintara Zaķa labā mandātu pārdale Saeimā nenotiks, tas izriet no Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtās informācijas.

CVK informē, ka Cēsu rajona tiesā nonākušās lietas materiāli liecina par 51 vēlētāja uzpirkšanu, balsojot par partijas "Vienotība" deputātu kandidātu Zaķi. Tā kā iepriekšējos tiesas spriedumos konstatēta vēl sešu vēlētāju balsu uzpirkšana Latgales vēlēšanu apgabalā, tad uzpirkto balsu kopskaits ir 57 balsis.

Savukārt, pēc CVK aprēķiniem, mandātu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem Latgales vēlēšanu apgabalā 12.Saeimas vēlēšanās ietekmē 78 balsu starpība.

Jau ziņots, ka šā gada februāra sākumā stājās spēkā Cēsu rajona tiesas spriedums par vēlētāju balsu pirkšanu Balvos un Dekšārēs. Tiesa sēdē janvāra otrajā puse atzina četru lietā apsūdzēto vainu balsu pirkšanā Zaķa labā, piespriežot naudas sodus un piespiedu darbu.

CVK iepriekš norādīja, ka pēc pilna sprieduma teksta saņemšanas lems, vai pārkāpumi ir ietekmējuši mandātu sadalījumu vēlēšanu apgabalā. CVK ir saņēmusi Cēsu rajona tiesas 20. janvāra spriedumu krimināllietā par vēlētāju uzpirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās Latgales vēlēšanu apgabalā un piektdien, 26.februārī, komisijas sēdē spriedumu vērtēs.

Tāpat vēstīts, ka saistībā ar vēlētāju balsu pirkšanu par labu Zaķim iepriekš stājās spēkā divi Rēzeknes tiesas spriedumi - spriedums, ar kuru par vainīgu atzīts Jevgeņijs Brovčenko, kā arī spriedums, ar kuru pa vainīgiem atzīti Viktors un Aleksandrs Balabolini. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti