Arī pēc arheoloģiskajiem atklājumiem Rīgas pili tomēr turpinās rekonstruēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Arī pēc arheoloģiskajiem atklājumiem rekonstrukcija Rīgas pilī tomēr tiks turpināta, trešdien, 31. janvārī, nolēma Rīgas pils atjaunošanas padome.

Iepriekš arheoloģiskās izpētes laikā atklāti un identificēti liels daudzums XVII – XIX gs. artefaktu, tostarp mūris zem XIV gs. pils, kura fragmenti liek nojaust, kā tikusi būvēta vecākā un jaunākā pils. Atklātas XVII gs. pagraba kāpnes, apmetumi, XIX gs. kanalizācijas sistēmas daļas. Savukārt Svina torņa augšdaļā ir saglabājušās ar ozolkoku apdarinātas šaujamlūkas un citas interesantas detaļas.

LTV Panorāma otrdien, 30. janvārī, pat norādīja, ka tieši atklājumu dēļ jau šobrīd Latvijas Nacionālā vēstures muzeja atjaunošana kavējas par trim mēnešiem. Tobrīd pat nebija skaidrs, vai censties Rīgas pilī esošo muzeju nodot ekspluatācijā 2021. gadā, kā bija domāts, vai tomēr atlikt vēlāk uz neparedzamu laiku.

Padome trešdien norāda, ka plānots 2018. gada otrajā ceturksnī izsludināt būvniecības iepirkuma otro kārtu, informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

“Horna bastiona arheoloģiskās izpētes darbi ir pabeigti. Līdz 2018.gada marta beigām saņemsim gala ziņojumu, tādējādi mēs varam sākt koriģēt atjaunošanas projektu un veicamos darbus atbilstoši ekspertu secinājumiem par vērtībām, kas atklātas izpētes laikā,” skaidrojis Neimanis.

Iepirkums Rīgas pilī turpināsies, balstoties uz jau esošo pilnsabiedrības “Rīgas pils Kastelas projekts” izstrādāto būvprojektu. Ievērojot atklājumus, tiek lēsts, ka darbu gaitā ir iespējamas izmaiņas projektā un apjomos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti