Ziņu speciālizlaidums

Vēlēt – tas ir kā kopt augļu koku

Ziņu speciālizlaidums

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Progresīvie

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Apvienotais saraksts

«Apvienotā saraksta» politiķis: Iekļūšana Saeimā – rūpīga un smaga darba rezultāts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Apvienotā saraksta" iekļūšana 14. Saeimā ir rūpīga un smaga darba rezultāts, Latvijas Radio atzina politiskā spēka pārstāvis Edvards Smiltēns, vērtējot vēlētāju aptaujas pie iecirkņiem ("exit poll") rezultātus. Saskaņā ar tiem "Apvienotais saraksts" pārvarējis 5% barjeru iekļūšanai Saeimā, iegūstot 11,5% atbalstu. 

Smiltēns norādīja, ka "Apvienotā saraksta" profesionālā komanda ar speciālu autobusu izbraukājusi visu Latviju, tostarp dodoties uz attālākām vietām un uzrunājot vietējos iedzīvotājus.

"Tas iedeva tiešo saikni ar cilvēkiem. Varējām paust savu nostāju un uzklausīt cilvēkus," sacīja politiķis, norādot, ka tas ir devis rezultātu.

Smiltēns uzskata, ka vēlētāji novērtējuši "Apvienotā saraksta" pausto par politiskā spēka prasmēm krīzes menedžmentā.

Arī politologs Jānis Ikstens diskusijā Latvijas Radio atzina, ka "Apvienotā saraksta" veiksmes pamatā ir tā vēstījums par pieredzi krīzes menedžmentā. "Es tiešām nezinu, kādas krīzes ir bijušas, kas vadītas.

Bet paļaušanās uz [uzņēmēja un "Apvienotā saraksta" premjera amata kandidāta Ulda] Pīlēna kungu un viņa pieredzi uzņēmējdarbībā acīmredzot nospēlēja lielu lomu," vērtēja politologs.

Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs, kurš startēja “Apvienotajā sarakstā”, LTV pauda, ka viņš uzskata, ka politikā nepieciešamas svaigas asinis, nepieciešams svaigs redzējums. “Transporta sektorā daudz esmu kritizējis, laiks no kritizēšanas pāriet pie darīšanas,” viņš sacīja. Kulbergs arī pauda pārliecību, ka viņš nebūs tikai auto nozares pārstāvis, un spēs pārstāvēt  visa sabiedrības intereses.   

KONTEKSTS:

Saskaņā ar vēlētāju aptauju 14. Saeimas vēlēšanās 5% barjeru iekļūšanai parlamentā varētu būt pārvarējuši astoņi politiskie spēki.

Aģentūras LETA, sabiedrisko mediju, Rīgas Stradiņa universitātes ar pētījumu centra SKDS atbalstu veiktā vēlētāju aptauja pie 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti