Apvienība «Attīstībai/Par!» vēl nevienojas par kandidātu uz VARAM vadību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Politisko partiju apvienības "Attīstībai/Par!" valde pirmdien, 16. novembrī, vēl nevienojās par kopīgu kandidātu uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu. Šo lēmumu novilcināt neplānojot, taču arī nesasteigšot.

Apvienība «Attīstībai/Par» vēl nevienojas par kandidātu uz VARAM vadību
00:00 / 02:56
Lejuplādēt

Apvienībā „Attīstībai/Par!” ietilpstošā partija „Latvijas attīstībai” sestdien, 14. novembrī, uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu nolēma virzīt Saeimas deputātu, šīs ministrijas parlamentāro sekretāru Artūru Tomu Plešu. Viņš vada arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisiju.

Kustības „Par” un partijas „Izaugsme” vadītāji solīja pirmdien izteikties par Pleša kandidatūru.

Partijas „Izaugsme” vadītājs Andris Skride pauda viņam atbalstu un izteica cerību uz drīzu kopīgu lēmumu. „Mēs apspriežam dažādus scenārijus, bet viens no apspriežamajiem variantiem pilnīgi noteikti ir Artūra Toma Pleša kandidatūra. Ministram jāsāk strādāt pēc iespējas ātrāk. Aizsardzības ministrs, protams, var ilgi pildīt arī šos pienākumus, bet krīzes situācijā divas ministrijas uzraudzīt ir ļoti grūti.

Vēl ir spriešana visās dalīborganizācijās, un es ceru, ka drīz vienosimies, kurš būs mūsu kandidāts VARAM ministra amatam,” sacīja Skride.

Lēmumu par partijas „Latvijas attīstībai” virzīto Pleša kandidatūru pirmdienas vakarā vēl nav pieņēmusi „Kustība „Par!””. Tās vadītājs Daniels Pavļuts īsziņās atzina, ka esot vairāki rīcības scenāriji un diskusijas vēl turpināsies gan dalīborganizācijās, gan apvienības valdē.

Daži partiju apvienības „Attīstībai/Par!” pārstāvji neoficiāli norādīja, ka pretenzijas uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadību izsakot arī Pavļuts.

Savukārt partijas „Latvijas attīstībai” pagaidu vadītājs un „Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Ivars Ijabs, kurš šajos amatos nomainījis demisionējušo ministru Juri Pūci, uzsver, ka nākamā VARAM ministra izvēli nevajadzētu sasteigt. Par spīti tam, ka visi, kuri seko politiskajām norisēm, zinot par Pleša aktīvo darbību Saeimā.

„Es pieņemu, ka tas ir tuvāko dienu jautājums, bet dienu skaitu es labprāt jums nesauktu. Tas katrā ziņā ir kārtīgi jāizdiskutē, jo tas ir pietiekami stratēģiski svarīgs lēmums. Galu galā šī ministrija ir ļoti svarīga ministrija saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas noslēgšanu. Tāpēc ir nepieciešams ļoti rūpīgi apsvērt kandidātu,” skaidroja Ijabs.

Partijās šajās dienās tiekot daudz diskutēts par Rīgas domnieka Māra Mičerevska atklāsmēm par partijas „Latvijas attīstībai” finansēšanas detaļām. To intervijā raidījumā „Krustpunktā” atzina arī Saeimas deputāte Krista Baumane: „Te ir runa par noziegumu, par ko draud kriminālatbildība. Tas ir tāds ļoti nopietns satricinājums par it kā nelikumīgi saņemto finansējumu caur trešajām personām, kas nav atļauts.”

Partijas „Latvijas attīstībai” pašreizējais vadītājs Ivars Ijabs sarunā ar Latvijas Radio nekomentēja Mičerevska izteikumu saturu, taču pauda uzskatu, ka Mičerevska bijušajiem partijas biedriem būšot grūti ar viņu sastrādāties vienā frakcijā. Pēc Ijaba domām, Mičerevskim „Attīstībai/Par!” un „Progresīvo” Rīgas domes frakcija būtu jāatstāj, taču tas esot pašas frakcijas lēmums.

KONTEKSTS:

Rīgas domes deputāta Māra Mičerevska publiskā izstāšanās no partijas "Latvijas attīstībai" ar skaļiem pārmetumiem partijas līderiem Edgaram Jaunupam un Jurim Pūcem pamatīgi satricinājusi apvienību "Attīstībai/Par!". Taisnojoties par Rīgas domes stāvvietu atļaujas izmantošanu, Pūce sapinās melos, kā dēļ bija spiests atkāpties no ministra amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti