Aptur grupu, kas nemaksāja nodokļus un «atmazgāja» naudu lielos apmēros

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) apturējis kāda noziedzīga grupējuma darbību, kas fiktīvi nodarbojies ar gaļas un pārtikas eļļas iepirkšanu no Eiropas Savienības (ES) valstīm un izvairījies no nodokļu nomaksas divu miljonu eiro apmērā, kā arī legalizējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus lielā apjomā.

Tādējādi Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa apstiprinājusi VID lēmumu par aresta uzlikšanu juridiskās personas norēķinu kontos vairāk nekā 90 000 eiro apmērā. Ar šiem līdzekļiem tiks segti iespējamie zaudējumi valsts budžetiem, ja tiesa pieņems attiecīgu lēmumu.

Izmeklēšanā VID Finanšu policijas pārvalde veica kratīšanas vairāk nekā 30 vietās. Liecības sniedz vairāki desmiti kriminālprocesā iesaistīto personu. Tiesa, pilnībā pratināšanas, liecību pārbaudes un to precizēšana vēl nav beigusies. Papildus kriminālprocesa izmeklēšanas ietvaros plānots nosūtīt tiesiskās palīdzības lūgumus uz citu valstu kompetentajām tiesību aizsardzības iestādēm, kā arī sadarbībā ar citu valstu tiesību aizsardzību iestāžu amatpersonām plānots veikt kriminālprocesa izmeklēšanas darbības ārvalstīs.

Pārtikas eļļu grupa pirka galvenokārt Polijā, Igaunijā, Vācijā, Somijā un Lietuvā par cenu ar 0% pievienotās vērtības nodokļa likmi un tās pārdošanu ar PVN gaļas izstrādājumu ražotājiem, tajā skaitā arī lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā.

Noziedzīgais grupējums ilgstošā laika periodā, izmantojot vairāku uzņēmumu datus un banku kontus, izveidoja faktiski nenotikušu darījumu ķēdi. Tā rezultātā uz nenotikušu darījumu dokumentu pamata tika veikta vairāku SIA izvairīšanās no nodokļu nomaksas vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā, kā arī noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu legalizēšana lielos apmēros.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu aizdomās tiek turētas sešas personas. Viena persona joprojām atrodas apcietinājumā, bet pārējām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti