Panorāma

Papildu miljoni psihiskajai veselībai

Panorāma

Top jaunas prasības rotaļlaukumiem

Apšauba aprūpes centra "Baldone" slēgšanas iemeslus

Apšauba aprūpes centra «Baldone» slēgšanas iemeslus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Skaidrojot, ka valsts sociālās aprūpes centrā “Baldone” ir novecojusi infrastruktūra, kas var apdraudēt ēkas iemītniekus un tās darbiniekus, Labklājības ministrija nolēmusi šo filiāli vasarā slēgt. Remontdarbiem esot nepieciešami 5 miljoni eiro, bet šādas naudas ministrijai nav. Centra darbinieki un Baldones pašvaldība pauž bažas par sasteigto lēmumu un norāda, ka ēkā ir nepieciešams ieguldīt, bet tās stāvoklis ne tuvu nav kritisks.   

Valsts sociālās aprūpes centra filiālē “Baldone” šobrīd mīt 95 cilvēki ar garīga rakstura problēmām, starp viņiem arī četri bērni. Jau drīzumā viņus pārvietos uz citiem aprūpes namiem Rīgā.

Centra ēkā problēmas ar apkuri un ar ūdens apgādes sistēmām esot novērotas jau pirms diviem gadiem. Piemēram, reizēm siltums un ūdens mēdz pazust.

Pēdējā avārija esot notikusi janvārī. Tad ārā valdījis sals, bet ēkā divas dienas nebija apkures. Visu laiku kaut ko remontējot.

“Par mūsu filiāles infrastruktūru tika profesionāļu komandas izvērtējuma rezultātā sniegts atzinums, un šajā atzinumā ir minēts, ka mūsu infrastruktūras saglabāšanai ir nepieciešami pieci miljoni,” saka valsts sociālā aprūpes centra “Baldone” direktore Guna Zīle.

“Mums tas likās aizdomīgi tāpēc, ka 8. martā bija sapulce un mūs informēja, ka ministrijai naudas neesot,” piebilst valsts sociālā aprūpes centra “Baldone” darbiniece Gunta Šablovska.

Gan darbinieki, gan filiāles vadība par šādu lēmumu informēti vien pirms nepilnas nedēļas. Neoficiāli izskan, ka esot zinājuši – šis gads filiālei būšot pēdējais, tomēr par pēkšņo paziņojumu un argumentiem par kritisko infrastruktūru esot pārsteigti.

“11. martā, tas ir dažas dienas pēc mūsu sapulces, ierodas SIA “Šampētera nams” darbinieki, apseko katlu māju, tādi vairāki vīrieši. Mēs viņiem pajautājām, un tad atbildēja, ka viņiem ir Labklājības ministrijā noslēgts līgums par katlu mājas un ūdens apgādes sistēmas remontiem. Notiks viņiem šeit remonti,” stāsta Šablovska.

Amatpersona, kas atbild par visiem valsts aprūpes centriem Rīgas reģionā, valsts sociālā aprūpes centra “Rīga” direktore Elvīra Kisele par potenciālo remontētāju vizīti uzzinot no LTV:

“Es nezinu, kas bija ciemos šeit un nosauca sevi par SIA “Šampētera nams”. Tiek gatavotas vēstules pašvaldībai, un notiks sarunas ar pašvaldību.”

Paši “Šampētera nami”, kas apsaimnieko un pārvalda Labklājības ministrijas īpašumus, situāciju nekomentē. Savukārt Labklājības ministrijā aplēsuši – pansionāta katlu mājas, fasādes remonts un labiekārtošana izmaksātu ap pieciem miljoniem eiro.

To, ka kāds varētu būt iekārojis pansionāta ēku, ministrija noliedz. Vispirms ēku piedāvāšot pašvaldībai.

“Pilnīgi nav nekādas informācijas vai kaut kāda piedāvājuma pārņemt īpašumu. [..] Tas, ka šeit būtu katastrofāls stāvoklis un vajadzīgi miljoniem lieli ieguldījumi, tam man negribētos piekrist tomēr,” norāda Baldones novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Jēkabsone.  

Ja pašvaldība pansionāta ēku nepārņems, Labklājības ministrija to plāno nodot "Valsts nekustamajiem īpašumiem".   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti