Veselības risku dēļ slēgs Baldones sociālās aprūpes centru

Labklājības ministrija (LM) pieņēmusi lēmumu izbeigt Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Rīga" filiāles "Baldone" darbību. LM informēja, ka minētās filiāles ēku tehniskais stāvoklis nav atbilstošs un rada risku filiālē dzīvojošo un strādājošo personu veselībai un dzīves kvalitātei. Lai nodrošinātu atbilstošus dzīves apstākļus, būtu jāveic būtiskas investīcijas ēku funkcionalitātes nodrošināšanai.

Ministrija norāda, ka jau 2017. gadā iezīmējas problēmas ar filiāles apkures un siltā ūdens padeves sistēmu. Novecojusi infrastruktūra regulāri rada neparedzētas situācijas ne tikai siltuma un ūdensapgādes nodrošināšanā, bet arī ēkas funkcionalitātes saglabāšanā. Ēkas kopējais tehniskais stāvoklis šobrīd ir apmierinošs, bet prasa vairākus uzlabojumus gan no vides pieejamības, gan no sanitāro normu nodrošināšanas viedokļa. Lai ēka, kurā atrodas filiāle “Baldone”, būtu droša klientiem un darbiniekiem, nepieciešamie ieguldījumi sasniedz gandrīz 5 miljonus eiro, skaidro ministrija.

Filiālē “Baldone” šobrīd pakalpojumus saņem 95 cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, no kuriem četri ir bērni vecumā no 13 līdz 17 gadiem. Visiem tur dzīvojošajiem cilvēkiem tiks nodrošināta iespēja valsts finansēto pakalpojumu saņemt citās VSAC “Rīga” filiālēs (vairumam filiālē “Teika” un “Ezerkrasti”) vai citos sociālās aprūpes centros atbilstoši brīvajām vietām un pašu klientu izvēlei. Darbiniekiem, atbilstoši to kvalifikācijai un pieejamajām vakancēm, tiks piedāvāta iespēja pāriet darbā uz citām VSAC “Rīga” filiālēm, arī uz tām, uz kurām tiks pārcelti filiāles “Baldone” klienti. Katra konkrēta cilvēka iespējamās turpmākās darba vietas meklējumos tiks nodrošinātas Nodarbinātības valsts aģentūras speciālistu atbalsts, uzsver LM.

KONTEKSTS:

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar biedrības "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi" speciālistiem 2017. gadā veica padziļinātas bērnu tiesības ievērošanas pārbaudes VSAC "Rīga" filiālē "Rīga" un arī filiālē "Baldone", kurā konstatēti bērnu tiesību pārkāpumi.

VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Krastiņa informēja, ka pēc atklātajiem bērnu tiesību pārkāpumiem tika ierosināta disciplinārlieta pret VSAC "Rīga" vadītāju Inesi Pauderi, kā arī pret filiāles "Baldone" vadītāju Elvīru Kiseli.

VSAC "Rīga" filiālē "Rīga" tika konstatēti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi. Pēc saņemtām konkrētām sūdzībām tika veikta padziļināta bērnu tiesību ievērošanas pārbaude šajā filiālē. Tika konstatēts, ka tiek pieļauta emocionāli un fiziski vardarbīga attieksme pret bērniem un atsevišķos gadījumos pakalpojumi tiek sniegti viņiem nepiemērotā vidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti