Rīta Panorāma

Pierāda, ka Latvijā var darboties kolektīvo ieguldījumu platforma

Rīta Panorāma

Intervija ar Edgaru Putru

Intervija ar Andri Ameriku

Ameriks: Par Loginova atrašanos amatā ostas valde lems, ja prokuratūra pārmetumus atzīs par pamatotiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ja prokuratūra par pamatotiem uzskatīs Valsts policijas pārmetumus Rīgas brīvostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam, pret kuru policija lūgusi sākt kriminālvajāšanu, tad ostas valde lems par viņa atrašanos amatā, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”).

“Manuprāt, prokuratūra ir tā, kurai jāpieņem lēmums, vai pārmetumi ir pamatoti. Tad ostas valde lems par viņa atrašanos amatā,” sacīja Ameriks. Viņš pieļāva, ka Loginovs varētu tikt vai nu atstādināts, vai pat atbrīvots no amata ostas pārvaldē.

Turklāt runa tad būtu ne tikai par Loginova atrašanos amatā, bet arī par viņa vietnieku Aigaru Pečaku.

Ameriks arī uzsvēra, ka pirms kādas rīcības ostas valdē grib sagaidīt prokuratūras reakciju par Valsts policijas pārmetumiem, jo, piemēram, procesa virzītājs var liegt šīm amatpersonām pildīt pienākumus.

Jau ziņots, ka Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmatošanu mantkārīgā nolūkā lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret divām Rīgas brīvostas amatpersonas, kuras, iespējams, ir brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks.

Iespējams, ietā ir trīs epizodes, par kurām aizdomās turētas divas Rīgas brīvostas amatpersonas.

  • Pirmkārt, tiek pieļauts, ka Rīgas brīvostas darbiniekiem tikušas maksātas prēmijas periodā, kad Ministru kabinets bija noteicis liegumu prēmiju izmaksām valsts iestādēs.
  • Otrkārt, Rīgas brīvosta piecus gadus ir finansiāli atbalstījusi Liepājas jūrskolu, kopumā šim mērķim atvēlot vairāk nekā 100 tūkstošus eiro.
  • Treškārt, Rīgas brīvosta savulaik kopā ar citām pasaules ostām piedalījusies ziedošanā atbalstam Fukušimas zemestrīcē cietušajiem, šim mērķim atvēlot 5000 latu (7114 eiro).

Šis kriminālprocess ir izdalīts no tā dēvētās Rīgas brīvostas lietas, kas sākta pēc Valsts kontroles revīzijas ziņojuma. 2013.gadā  publicētajā ziņojumā secinājusi - laikā no 2009. līdz 2011.gadam Rīgas brīvosta nelietderīgi bija izšķērdējusi 41 miljonu latu.

Tomēr Rīgas dome atteicās lemt par brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atlaišanu, norādot, ka vispirms ir jāsagaida tiesībsargājušo iestāžu atzinumu. Vēlāk Loginovs saņēma 48 000 latu prēmiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti