Dienas ziņas

Svētes pamatskolā bērnu skaits pieaug

Dienas ziņas

Klosteres baznīcā restaurē ērģeles

Pašvaldību tilti – kritiskā stāvoklī

Aizputes novadā no 21 tilta tikai divi ir labā stāvoklī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

Liepājas reģiona lielākajā – Aizputes – novadā ir 21 tilts, no kuriem tikai divi atrodas tehniski labā stāvoklī, savukārt pārējiem nepieciešams kapitālais remonts.

Kazdangas pagastā ir deviņi tilti, no kuriem tehniskā apsekošana veikta septiņiem. Ekspertīzes slēdziens – visām šīm padomju laika hidrotehniskajām būvēm vajadzīgs kapitālais remonts, kam savukārt nepieciešami vairāki simti tūkstošu eiro.

Ikdienas ceļu un tiltu uzturēšanai gada budžets pagastam aptuveni 40 tūkstoši eiro. “Ja mēs labojam tiltus, tad mēs varam 14 gadus neko uz pārējiem ceļiem nedarīt,” saka Kazdangas pagasta pārvaldes izpilddirektors Jānis Tīmanis.

“Autoceļiem mūsu novadam no valsts tiek iedoti 294 tūkstoši gadā. Par to jāuztur tilti, 344 kilometri grants ceļu un 43 kilometri asfalta,” stāsta Aizputes novada domes izpilddirektore Astrīda Eņģele.

Viskritiskākajā stāvoklī šopavasar ir tilts pār Alokstes upi Lažas pagasta Apriķu centrā, vien pārsimts metru attālumā no pagasta pārvaldes. Pēc tilta apsekošanas konstatēts, ka viens no tā balstiem manāmi nosēdies, apdraudot konstrukciju drošību.

Kā stāsta pagasta pārvaldes vadītāja vietas izpildītājs Normunds Zariņš, 80.gadu sākumā būvētais tilts nav izturējis smagsvara tehnikas plūsmu un šobrīd ir daļēji slēgts satiksmei: “''Valsts meži'' būvēja ceļu, un pie intensīvas satiksmes tilta balsts sāka sēsties.”

Lielākās bažas rada tuvējais sējas laiks, kad lauksaimniekiem uz saviem īpašumiem nāksies mērot apkārtceļu, kas būs vismaz par 10 kilometriem garāks par ierasto. Šobrīd jau esot izstrādāts tilta būvprojekts, aplēstas arī tā atjaunošanas izmaksas.

“Tilta izmaksas ir no 1500-2000 eiro par vienu kvadrātmetru. Lažas pagasta budžets nav tik liels, lai segtu šādas izmaksas,” saka Zariņš. Kur ņemt finansējumu tilta rekonstrukcijai, šobrīd vēl neesot īstas skaidrības, taču sadarbībā ar novada domi tiekot meklēti risinājumi.

Līdz šim Aizputes novadā tehniskā apsekošana veikta 13 nozīmīgākajiem tiltiem, kuru remontdarbiem nepieciešams vairāk nekā viens miljons eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti