Dienas ziņas

No vairāk nekā 20 valstīm uzbrukts e-veselībai

Dienas ziņas

Lūznavā veidos NBS militāro bāzi

Beidzot atjauno tiltu pār Aloksti

Aizputes novadā atjauno tiltu pār Alokstes upi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 4 mēnešiem.

Pagājušā gada pavasarī Aizputes novadā Lažas pagasta Apriķos kritiskā stāvokļa dēļ satiksmei daļēji tika slēgts tilts pār Alokstes upi, liedzot pārvietoties smagajai tehnikai. Neapmierināti ar situāciju bija lauksaimnieki, kuriem nācās mērot apkārtceļus, līdz ar to pieauga izmaksas. Lai pēc iespējas ātrāk veiktu nozīmīgā tilta pārbūvi, meklēts finansējums gan pašvaldības budžetā, gan valsts atbalsta programmās. Beidzot pērn nogalē sākās tilta atjaunošana.

Tilta pārbūve pār Alokstes upi Lažas pagasta Apriķos sākusies novembra vidū. Neraugoties uz rudens lietavām un šobrīd uznākušo salu, tilta būvniecības darbi turpinās. Divu mēnešu laikā pilnībā demontētas 80.gadu sākumā no dzelzsbetona plātnēm būvētās konstrukcijas. Tagad iedzīti pāļi un izbūvēti krasta balsti.

"Tiek  izbūvēta konstrukcija, uz kā tiks būvēti veidņi laiduma konstrukcijai, lai varētu iebetonēt pašu laidumu. Tā ir pagaidu konstrukcija, kas tiek tagad būvēta," teica būvdarbu vadītājs Ēriks Krembergs.

Būvnieki stāsta: ja nebūs lieli sala mīnusi, tad betonēšanas darbi plānoti februārī. Tas būs jauns vienlaidu betona tilts un atšķirībā no iepriekšējā nevis septiņu metru, bet piecu metru plats ar vienu braukšanas joslu. Tas tāpēc, lai būtiski samazinātu būvniecības izmaksas, kā arī lai netiktu pārslogotas tilta konstrukcijas.

"Mans uzdevums kontrolēt betona kvalitātes, augstuma atzīmes, vai tiek ievēroti projekta risinājumi. Uz šo brīdi tiek ievērots. Kas ir kontrolēts, tas atbilst prasībām," teica būvuzraugs Gatis Ozols.

Būvniecības laikā tilts pilnībā slēgts satiksmei, savukārt gājējiem pāri upei izbūvēts pagaidu tiltiņš.

Lai gan loģiskāk būvdarbus būtu veikt pavasarī vai vasarā, tomēr, kā atzīst pagasta pārvaldes vadītājs, šis esot pats piemērotākais laiks, ņemot vērā lauksaimnieku intereses un satiksmes intensitātes periodu.

"Tā kā lauksaimniekiem ir klusais laiks, tad izdodas būvēt. Mēģināsim, lai uz pavasara darbiem viss būtu kārtībā," teica Lažas pagasta pārvaldes vadītājs Normunds Zariņš.

Alokstes tilta izbūves izmaksas ir aptuveni 300 000 eiro. No tiem trešdaļa summas ir no pašvaldības budžeta, bet pārējā no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". Šajā gadā novadā plānots remonts vēl vienam tiltam, kam šoreiz līdzekļi tiks rasti pašvaldības budžetā.

"Nākamais kritiskais ir Kalvenes pagastā tilts pār Misikas upi. Tur nebūs tā, kā šeit - nojauc veco un uzceļ jaunu. Tur pietiks ar remontu," sacīja Aizputes novada domes izpilddirektore Astrīda Eņģele.

Tiltu pār Alokstes upi Lažas pagastā plānots pabeigt aprīlī, un tas būs pirmais atjaunotais tilts Aizputes novadā pēdējo 30 gadu laikā. Kopumā novadā ir 21 tilts, no kuriem šobrīd tikai divi ir tehniski labā stāvoklī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti