Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krievijas apšaudes apdraud graudu eksporta vienošanos

Arī Aizkrauklē autobusu satiksme normalizējusies

Aizkrauklē autobusu satiksme normalizējusies un reisi notiek

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kopš pasažieru pārvadātājs Aizkrauklē ir cits, iedzīvotāji zaudējuši uzticību autobusu sarakstiem. Uzrunātie stāsta, ka vairākkārt kavējuši darbu, jo autobuss vienkārši nav ieradies. Tagad problēma novērsta, visi reisi tiek izpildīti. Iedzīvotāji priecājas, bet baidās, ka tas varētu atkārtoties.

Laikā, kad Latvijas Televīzija ierodas Aizkraukles autoostā, tur nav daudz cilvēku. Tie, kuri vēl gaida savu autobusu, saka, ka tā ir laba zīme – jo tas nozīmē, ka maršruti tiek izpildīti.

Kopš mainījies pārvadātājs, teju katrs manījis kādas ķibeles.

Aizkraukles iedzīvotāja Lotīlija sacīja: "Protams, ka darbu nokavēju. Vispār stāvēt un gaidīt neziņā, nu kaut kāds murgs, kas bija sākumā. Tagad it kā ir. Es jau katru dienu zvanu uz Liepāju un jautāju. Jo es esmu vairākas reizes stāvējusi uz šosejas un nav bijis. Bet tagad vakar man atbildēja, ka tagad visi autobusi kursēšot un nevajag vairāk zvanīt."

Savukārt Uldis norādījis: "Biju palicies vienreiz, man vajadzēja braukt uz Koknesi. 7.30 tas autobuss vispār nebija. Nokavēju darbu. Bet tagad pārsvarā visu laiku ir. Nevaru sūdzēties."

Ir pasažieri, kuriem bijis paveicies, – viņu reisi bijuši izpildīti arī iepriekš, bet par pārvadātāja nedienām dzirdējuši tikai no paziņām un televīzijas.

"Es jau Pārdaugavā dzīvoju, pa visam netālu," sacīja viens no sastaptajiem iedzīvotājiem. Vaicāts, vai pilsētas teritorijā viss kārtībā, viņš norādīja: "Jā, jā. Nereta, Jaunjelgava. Uz šitām Pļaviņām iet regulāri. Par pārējo jau teica, ka tur kaut kas, ka laikam pietrūkst šoferu. Tagad laikā, jau nedēļu vairāk tā."

Sūdzību skaits strauji krities. Tagad tās ir retas un vairs nav saistītas ar reisu nenodrošināšanu, sacīja Aizkraukles novada domes izpilddirektors Uldis Riekstiņš norādīja: "Sākums bija dramatisks. Vairāk bija atcelto reisu nekā notikušo reisu. Šobrīd nenotikušie reisi, nu, es vairs katru dienu līdzi nesekoju, bet man liekas, ka tādu vairs nav. Reisu ziņā viss ir kārtībā."

Vēlāk gan viņš piebilda, ka bijis kāds maršruts, kurā autobusa tomēr nav bijis. Šoferis kļūdījies un izbraucis citu maršrutu. "Liepājas autobusu parka" mājaslapā pēdējā publikācija saistībā ar reisiem Ogrē un Aizkrauklē bijusi 13. jūlijā, kad pārvadātājs paziņojis, ka visi reisi tiek izpildīti. Vēlāk gan, 19. jūlijā, viens reiss nav noticis – Liepājā.

KONTEKSTS:

Vairākās teritorijās jeb tā saucamajās lotēs autobusu pakalpojumus nodrošina jauni komersanti. Situācija saasinājās šomēnes, kad reģionā "Ogre, Aizkraukle" uzvarējušais "Liepājas autobusu parks", aizbildinoties ar saslimušiem šoferiem, neveica vairāk nekā 330 reisu. 

Autotransporta direkcija par vienā mēnesī neizpildītajiem reisiem AS "Liepājas autobusu parks" piemērojusi līgumsodu, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ir 500 eiro. Neizpildīto reisu dēļ Autotransporta direkcija apsvēra arī līguma laušanu ar pārvadātāju. 

Pēcāk gan situācija ar pasažieru pārvadājumiem Ogrē un Aizkrauklē būtiski uzlabojās, tādēļ līgumu ar pārvadātāju valsts, visticamāk, nelauzīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti