Aicina palīdzēt aktualizēt LGBT kopienai svarīgos jautājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

„Tā bija sirdsbalss, kas teica, ka lietas labā kaut kas jādara, īpaši, ja tas ir tik nozīmīgs kā cilvēktiesības,” sestdienas rītā programmā „Labrīt” saka  lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas pārstāvis Jurģis Kalniņš, kurš portālam lsm.lv veidoja projektu „Tie esam Mēs” ar geju un lesbiešu stāstiem, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus un arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā.  

Jurģis Kalniņš aicina palīdzēt aktualizēt LGBT kopienai svarīgos jautājumus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Ja neko nedarīs, tad sabiedrības attieksmē pret gejiem, lesbietēm un transpersonām nekas arī nemainīsies, uzskata Jurģis. Projektā „Tie esam Mēs” cilvēki sirsnīgi izstāsta savus dzīves stāstus, izkrata savu sirdi.

 „Mana personīgā vēlme ir, lai visi tā darītu [„iznāktu no skapja”], tad arī LGBT kopiena būtu redzama plašākai sabiedrībai. Tāpēc arī šī rakstu sērija, kurā cilvēki atklāti, neslēpjot savus vārdus, ir gatavi to izdarīt,” saka Jurģis Kalniņš

Viņš arī uzrunājis sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, aicinot palīdzēt aktualizēt LGBT kopienai svarīgos jautājumus – Kopdzīves likumu, kas Saeimā noraidīts, bērnu aizsardzību viedzimuma ģimenēs, mantojuma lietas u. c.

KONTEKSTS:

Šodien Rīgas centrā notiek "Baltijas praida 2018" kulminācijas pasākums - gājiens no Vērmanes dārza, lai aktualizētu lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā. Šogad "Baltijas praida" galvenais sauklis ir "Redzi dažādību! Redzi brīvību!".

Bet visu nedēļu "Baltijas praids 2018" piedāvāja plašu programmu, kurā runāja par LGBTI kopienas, sieviešu tiesību, dažādības uzņēmējdarbībā un veselības jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti