Ādažos varu pārņem Šķēles bijušais sabiedrotais Sprindžuks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 11 mēnešiem.

Pašvaldību vēlēšanās Ādažu novadā uzvarējusī un visvairāk mandātu saņēmusī „Reģionu alianse” ceturtdien zaudēja pašvaldības vadītāja amatu, kuru pārņēma bijušais Ministru prezidenta Andra Šķēles (TP) biroja vadītājs, tagad Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) pārstāvošais Māris Sprindžuks.

Sprindžuks domes vadību pārņems no Pētera Balzāna („Reģionu alianse”), kurš novada vadītāja krēslā piespiedu kārtā bija sēdies šā gada martā, kad pēc divus gadus ilgiem tiesu darbiem iespēju vadīt Ādažu pašvaldību neatgriezeniski zaudēja Normunds Breidaks. Breidaks Ādažu pašvaldību bija vadījis kopš Latvijas neatkarības atgūšanas un bija viens no „Reģionu alianses” izveidotājiem.

Sprindžuks par Ādažu novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēts ar deviņām balsīm „par” un sešām balsīm „pret”. Savukārt otrs priekšsēdētāja amata kandidāts Valērijs Bulāns („Reģionu alianse”), kuru izvirzīja viņa pārstāvētais saraksts, saņēma sešas balsis „par” un deviņas balsis „pret”. Balzāns, lai arī bija pārliecinoši populārākais kandidāts vēlēšanās, domes vadītāja krēslā nokļūt nemaz nevēlējās.

Tādējādi ilgstoši pie varas Ādažos bijusī „Reģiona alianse” palika opozīcijā, bet valdošo koalīciju izveidojuši pieci pārējie domē iekļuvušie spēki, kuru sadarbība, piemēram, valdības koalīcijā nebūtu iedomājama. Par Sprindžuku nobalsoja trīs deputāti no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), pa diviem - no „Vienotības” un „Saskaņas centra’, kā arī pa vienam - no nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un "Sadarbības".

Tāpat Ādažu novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē tika ievēlēti divi priekšsēdētāja vietnieki. Par pirmo - atbrīvoto - priekšsēdētāja vietnieku ar deviņām balsīm "par" un sešām balsīm "pret" tika ievēlēta Sprindžuka virzītā kandidatūra - Karina Tinamagomedova (SC), bet sešas balsis "par" un deviņas balsis "pret" saņēma Liānas Pumpures ("Reģionu alianse") virzītā Ilze Pētersone ("Vienotība"). Toties otrā - neatbrīvotā - domes priekšsēdētāja vietnieka amatu ar deviņām balsīm "par" un sešām balsīm "pret" ieguva Sprindžuka virzītais Uģis Dambis, bet Pumpures ieteiktā kandidatūra - Pētersone - no iespējas pretendēt uz amatu atteicās.

"Kā var nesadarboties ar Ādažu novadā ievēlētiem deputātiem, ja ir vienādi mērķi," vaicāta par darbošanos vienā koalīcijā ar SC, bilda no VL-TB/LNNK saraksta ievēlētā deputāte Adrija Keiša. "[Balsojot par Tinamagomedovu kā par pirmo domes priekšsēdētāja vietnieku] es nebalsoju par partiju, bet par cilvēku, ko pazīstu ilgus gadus un ar ko kopā ir strādāts. Zinu darbus un rezultātus, tālab man nav nekādu pretenziju. Toties politiski ideoloģiskās cīņas, kas cilvēkus uztrauc Rīgā un citviet, te, Ādažos, nenotiek," norādīja Keiša.

Toties Sprindžuks, taujāts par iespēju ilgstoši sastrādāties tik sadrumstalotā koalīcijā, norādīja, ka tajā ir apvienojušās partijas, kas vēlas izmaiņas Ādažos. "Ādažu gadījumā bija skaidrs, ka jābūt izmaiņām. Un bija partijas, kas uz tām pozicionējās. Konsultācijas notiks visos virzienos, un tā "ķīmija" veidojās starp mazajiem. Protams, piecām mazām partijām būs grūtāk saprasties, bet tas būs izaicinājums, un es ceru, ka izdosies turēt kopā koalīciju," pauda jaunievēlētais Ādažu novada mērs. Viņš bilda, ka gādās, lai strādāšana koalīcijā būtu komandas darbs. Tālab arī Ādažu novada domē būs divi priekšsēdētāja vietnieki, nevis, kā iepriekšējā sasaukumā, viens. "Esmu komandas cilvēks, gribu dalīt atbildību, radīt mehānismu, kurā cilvēkiem ir iespēja vienam otru aizvietot. Vēlos sadalīt atbildību, kompetences, lai katrai koalīcijas partijai būtu savs lauks, kur strādāt," sacīja Sprindžuks, norādot, ka viņš vēlas mazināt partejiskās atšķirības un veicināt tādu lēmumu pieņemšanu, kas balstās uz profesionāliem, ne politiskiem argumentiem.

Taujāts par Ādažu novadā nepieciešamajām izmaiņām, Sprindžuks atzina, ka tās ir nepieciešamas visās jomās, kā vienu no izaicinājumiem minot finanšu situācijas stabilizēšanu. "Te pirmo reizi toni noteiks cilvēki, kas nav bijuši uzņēmumos un nav saistīti ar izpildvaru, tālab ar svaigu skatījumu varēs raudzīties uz lietām. Protams, ir spēles noteikumi, kas dažos gadījumos ir labi, bet citos - tomēr ne," pauda novada domes priekšsēdētājs. "Mana pieeja būs nelauzt un negāzt visu pirmajā dienā, bet gan skatīties, saprast, uzdot jautājumus un darīt lietas bez ārišķībām. Dome ir mehānisms, kam nepārtraukti jādarbojas, un izmaiņas jāveic, kad tās nepieciešamas," viņš uzsvēra.

Savukārt "Reģionu alianses" virzītais domes priekšsēdētāja amata kandidāts Bulāns norādīja, ka viņa pārstāvētā partija arī opozīcijā strādās un centīsies realizēt savu programmu, kaut arī tas būs sarežģītāk. "Ir visādas sviras, kā virzīt jautājumus, piemēram, caur komitejām uz domes sēdēm. Mēs tomēr esam seši deputāti no 15. Ceram uz sadarbību un nedomāju, ka pārējo partiju deputāti principā balsos pret mūsu izteiktajiem priekšlikumiem," izteicās Bulāns. "Mūsu partija ir uzvarējusi - 40% vēlētāju mums uzticas. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji saskata to pozitīvo, ko iepriekšējos gados esam paveikuši," sacīja "Reģionu alianses" biedrs.

Sprindžuks dzimis 1971.gadā. 1994.gadā beidzis Latvijas Lauksaimniecības universitāti, iegūstot bakalaura grādu agronomijā. 1998.gadā beidzis Kanzasas Universitāti ASV, iegūstot maģistra grādu valsts pārvaldē.

Viņš strādājis Zemkopības ministrijā par Integrācijas un ārējo sakaru departamenta direktoru, bijis 7.Saeimas deputāts, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs, vadījis iestāšanās sarunas ar Eiropas Savienību lauksaimniecības jautājumos. 8.Saeimas vēlēšanās kandidēja no TP saraksta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti