Panorāma

Latvijā ar Covid-19 saslimuši vēl 215 cilvēki

Panorāma

Igaunijā ASV vēlēšanas sašūpo valdību

Ādažos piemin kritušos NBS karavīrus

Ādažos piemin kritušos NBS karavīrus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Kā katru gadu novembra sākumā, arī šogad Ādažos tika pieminēti bojāgājušie Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri. Jau otro gadu līdztekus latviešu karavīru vārdiem svinīgās vakara jundas laikā izskan arī divu albāņu karavīru uzvārdi. Daudznacionālās kaujas grupas dalībnieki gāja bojā pirms pusotra gada nelaimes gadījumā Ādažu poligonā.

6. novembra vakarā Ādažu bāzē NBS karavīri sastājušies uz vakara jundu. Tās laikā tiek nosaukts bojāgājušā karavīra vārds un gaisā tiek raidītas piemiņas zalves.

Vakara krēslā izšautās zalves ir veltītas 10 bojāgājušajiem karavīriem. Četri NBS karavīri krituši Afganistānā, trīs Irākā, bet viens gājis bojā Gruzijā.

Jau otro gadu tiek pieminēti arī Albānijas karavīri, kas bija ieradušies Latvijā daudznacionālās kaujas grupas sastāvā un pērn gāja bojā nelaimes gadījumā Ādažos. 

"Mums ir svarīgi, esot aliansē, Eiropas Savienībā, NATO, parādīt, ka mēs rūpējamies par drošību visā pasaulē. Tieši šī iemesla dēļ pie mums ir šīs desmit valstis ar saviem karavīriem Ādažos, kur viņi arī ir gatavi riskēt par Latvijas neatkarību, brīvību gadījumā, ja tas būs nepieciešams," sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

Noliekot svecīti pie kritušo karavīru piemiņai veltītā pieminekļa, aizsardzības ministrs atgādināja – šī vieta izveidota, lai vismaz reizi gadā te pulcētos karavīri un atcerētos kritušos biedrus.

Īpaša uzmanība tiek veltīta arī kritušo karavīru tuviniekiem, kas arī katru gadu piedalās piemiņas pasākumā.

NBS kapelāns Oļegs Jermolājevs stāstīja, ka katru jāatrod jauni vārdi, lai stiprinātus viņus, jo zaudējuma sāpe nepazūd.  

"Mums nav bijušo karavīru, mēs uz to skatāmies kā uz saviem biedriem, kuri izpildījuši savu augstāko pienākumu, un tā arī mēs svētbrīdī atceramies savu aicinājumu, uzdevumu, arī to, ka mums ir dota Latvija, par kuru stāvēt un krist, ja tas būtu nepieciešams. Un atceramies, ka to visu mēs darām ne tikai pienākuma dēļ, bet mīlestība ir tā, kas mūs vada, jo tas ir spēks, kas mūs vada un ļauj pārvarēt tās grūtības, šķēršļus un bailes," sacīja Jermolājevs. 

Piemiņas pasākums tradicionāli katru gadu notiek pirms Lāčplēša dienas, kad Latvijā godina un piemin Brīvības cīņās kritušos.     

"Arī mans vecvectēvs ir piedalījies Neatkarības karā, un man personīgi tas ir ļoti būtiski apzināties, ka labākais, ko es varu darīt, ir celt savu dzīvi tā, ka tā ir patiesi tāda, kas attaisno un dod to piepildījumu, ka mēs esam uzcēluši un turpinām celt mūsu valsti. Tā kā, šis laiks nav tikai skats atpakaļ, bet tas ir skats uz šodienu un no šodienas skats nākotnē," sacīja Jermolājevs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti