Rēzeknes pašvaldība jau ceturto gadu meklē investoru SPA centram

Rēzeknē noslēgumam tuvojas rekreācijas jeb SPA centra būvniecības darbi, bet tikmēr pašvaldība jau ceturto gadu meklē investoru.

Šonedēļ pašvaldība arī saņēmusi pēdējo maksājuma pieprasījumu par SPA centra būvniecību 1,2 miljonu eiro apmērā, tādā veidā līdzšinējo 2,2 miljonu eiro lielo budžeta deficītu palielinot līdz vairāk nekā 3,4 miljoniem eiro.

Lai gan ēka ekspluatācijā bija jānodod līdz pagājušā gada beigām, pagaidām tas vēl nav noticis. Būvdarbu veicējs pašvaldībai pārmet maksājumu kavēšanu, savukārt pašvaldība būvniekam – darbu izpildes termiņu neievērošanu. Tiklīdz pēdējie darbi būs pabeigti un saņemti nepieciešamie atzinumi no Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un citām institūcijām, lielā ēka būs pašvaldības īpašums.

Lai gan iepriekšējās gandrīz 10 izsoles par ēkas iznomāšanu beigušās bez rezultātiem, pašvaldība nav atmetusi cerības atrast investoru. Drīzumā tiks sludināta kārtējā izsole, šoreiz mainot noteikumus, kas skar investīciju apjomu.

Rēzeknes mēra vietnieks Aleksejs Stecs par SPA centra investoru
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieks un domes priekšsēdētāja pienākuma izpildītājs Aleksejs Stecs ("Kopā Latvijai") norādīja: "Viņš pāries mūsu bilancē, viņš būs mūsu objekts, tiklīdz būvnieks viņu nodos. Ņemot vērā to, ka pašvaldība tur neveiks darbību vai uzņēmējdarbību, jo tas ir rekreācijas centrs – tas nav mūsu pienākums un tā nav mūsu sfēra. Komisija veiks izmaiņas, kas skars prasības potenciālajiem investoriem, tas uzreiz atspoguļosies vērtējumā, kas nosaka īres maksu gada griezumā. Tiklīdz tas vērtējums tiks saņemts, uzreiz tiks pieņemts lēmums par turpmāko rīcību jeb izsoles izsludināšanu. Sludināsim izsoles un meklēsim investoru, kamēr nedabūsim nomnieku."

KONTEKSTS:

Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir nonākusi smagā finansiālā situācijā – 2023. gada izdevumu segšanai tai pietrūkst vairāku miljonu eiro.  Tā sagatavoja rīcības plānu finansiālās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā, taču pēc tā izvērtēšanas Finanšu ministrija neguva pārliecību, ka pašvaldība spēs pildīt savas saistības pret kreditoriem. 

Tikmēr pašvaldība nesekmīgi mēģināja izsolē atrast topošā rekreācijas jeb spa centra nomnieku, bet Finanšu ministrija vērsusies Ģenerālprokuratūrā un citās tiesībsargājošās iestādēs, lai izvērtētu no amata atstādinātā pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča un domes darbinieku atbildību. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre neizslēdz arī domes atlaišanu.

Valsts kontrole revīzijā atklājusi, ka Rēzeknei ir 13,7 miljonu eiro lielas pārskatos neuzrādītas finanšu saistības. Turklāt pilsētas budžetā izpalikuši resursi trīs mēnešiem 8,68 miljonu apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti