Kavējas 5. tramvaja palaišana uz Iļģuciemu

Turpinās Rīgas tramvaju infrastruktūras pielāgošana zemās grīdas tramvajiem. Lai arī janvārī Rīgā 5. tramvajam bija jāatsāk kursēt ierastajā maršrutā uz Iļģuciemu, pagaidām tas vēl nav noticis.

"Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševica-Feldmane kavēšanās iemeslus skaidroja ar būvdarbiem apakšstacijā: "Visi aktīvie būvdarbi, kas attiecas uz pārbaudi – sliedes, kontakttīkls un pieturvietu izbūve – ir noslēgušies un pabeigti. Taču patlaban turpinās pārbūves darbi apakšstacijā, kas nodrošina strāvu kontakttīklā, lai tramvajs varētu veiksmīgi kursēt. Patlaban apakšstacija ir jau pārbūvēta un šobrīd tiek aprīkota ar jaunām un mūsdienīgām iekārtām, darbi ir noslēguma stadijā."

"Rīgas satiksme" plāno 5. tramvaja kustību uz Iļģuciemu atjaunot februāra otrajā pusē. "Pagaidām precīzi termiņu nepateikšu. Mēs darām visu, lai [darbi] pēc iespējas ātrāk noslēgtos, bet februāra laikā tramvaju kustību ir plānots atjaunot," sacīja Bartaševica-Feldmane.

"Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševica-Feldmane
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Būvdarbus, lai zemās grīdas tramvajam pielāgotu sliedes 5. tramvaja maršruta posmam no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam "Iļģuciems", sāka 2022. gada decembrī. Kopš tā laika arī noteiktas satiksmes organizācijas izmaiņas, šajā posmā pasažierus pārvadājot ar autobusu, nevis tramvaju.

Tikmēr zemās grīdas tramvaju pielāgošanas darbi pilnībā ir pabeigti 1. un 11. maršruta līnijā, bet daļēji pabeigti 5. maršrutā, skaidro "Rīgas satiksmes" pārstāve.

Joprojām darbi turpinās 7. tramvaja maršruta līnijā Ķengaraga virzienā. Savukārt 2. un 10. maršruta tramvaju līnijas vēl gaida darbu sākšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti