Bijušais Daugavpils slimnīcas vadītājs Semjonovs kļuvis par Preiļu komunālo pakalpojumu uzņēmuma vadītāju

Bijušais Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs ir kļuvis par komunālo pakalpojumu uzņēmuma SIA "Preiļu saimnieks" valdes priekšsēdētāju, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Semjonovs uzņēmuma vadībā apstiprināts vakar "Preiļu saimnieka" ārkārtas dalībnieku sapulcē, un amata pienākumus sācis pildīt jau iecelšanas dienā, nomainot valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Ingu Zelču.

Semjonovs ieguvis bakalaura grādu ekonomikā, viņam ir vairāku gadu pieredze finanšu un vadības jomā, ieguvis plašu pieredzi administratīvajā darbā, savu izvēli skaidro pašvaldība.

Preiļu novada pašvaldība izsludināja konkursu uz SIA "Preiļu saimnieks" valdes priekšsēdētāja amatu 23. oktobrī. Konkursam noslēdzoties, par atbilstošāko amatam atzīts Semjonovs.

Preiļu novada pašvaldības izpilddirektors Aigars Zīmelis 9. augustā saņēma "Preiļu saimnieka" valdes priekšsēdētāja Ivara Indriksona iesniegumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu veselības apsvērumu dēļ.

"Preiļu saimnieks" ir pašvaldībai piederošs uzņēmums, kas 2022. gadā strādājis ar 3,1 miljona eiro apgrozījumu un 1,06 miljonu eiro zaudējumiem, liecina "firmas.lv" dati. Salīdzinoši: Daugavpils slimnīcas apgrozījums 2022. gadā bija 51 miljons eiro, bet zaudējumi – 3,5 miljoni eiro.

KONTEKSTS:

Šogad oktobra sākumā atlūgumu iesniedza Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs, savu lēmumu skaidrojot ar nogurumu un uzsverot, ka vismaz pašlaik citas slimnīcas vadību uzņemties negrib.

Slimnīcā septembra sākumā cēla trauksmi par naudas trūkumu. Gada sākumā, kad Semjonovs pirmo reizi brīdināja par tuvojošos bankrotu, lēsts, ka šogad pietrūkst 10 miljonu eiro. "Savelkot jostas" un saņemot atbalstu no valsts, summa sarukusi līdz 7,6 miljoniem eiro. Par slimnīcas tuvošanos maksātnespējai noraizējies arī lielākais kapitāldaļu turētājs – pašvaldība. 

Finansiālajās grūtībās nonākušajā slimnīcā paredzēts veikt 2022. un 2023. gada saimnieciskās darbības un finanšu auditu, taču jau tagad pagaidu valdei rodas aizdomas, ka iemesli slimnīcas nonākšanai uz bankrota robežas nav tikai nepietiekamais finansējums, bet arī neskaitāmas citas problēmas – gan darba organizācijā, gan iestādes pārvaldībā.

Plānots, ka audits, kas, visticamāk, uzrādīs ne vien jau tagad acīmredzamās problēmas, bet arī virkni citu, varētu ilgt līdz nākamā gada pavasarim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti