Dienas ziņas

Rendā notiek pirmais ceļojošais dziesminieku festivāls "Trubadūrs"

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Četrdesmitgadniecei vecuma dēļ atsaka darbu Ieslodzījuma vietu pārvaldē

Četrdesmitgadniecei vecuma dēļ atsaka darbu Ieslodzījuma vietu pārvaldē

Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP) ir vismaz 400 vakances. Iespējams, darbiniekus būtu vieglāk atrast, ja nebūtu spēkā likuma prasība pieņemt strādājošos līdz 40 gadu vecumam. Atteikumu strādāt par pasniedzēju saņēma arī Lāsma Gaitniece, kurai Personāldaļas speciālisti paziņojuši, ka viņa vienkārši ir par vecu.

Lāsma Gaitniece strādājusi par pasniedzēju Latvijā un ārvalstīs. Pamanot sludinājumu, ka Centrālcietuma mācību centrā tiek meklēti pedagogi, nolēmusi pieteikties. Brīdī, kad šķitis, ka ir jau pieņemta, saņēmusi ziņu, ka amatam neder, jo ir nedaudz vairāk kā 40 gadus veca.

"Man piezvanīja un ilgi un gari izprašņāja, likās esmu jau pieņemta, bet tad paprasīja par vecumu.

Man ir 40 gadi, kas realitātē nozīmē – 39 gadi ir beidzamais laiks, lai šajā darbā pieteiktos. Un es runāju par pasniedzējas darbu," norādīja Lāsma Gaitniece.

IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins apstiprināja, ka vecuma ierobežojums ir noteikts likumā, jo no 50 gadu vecuma var doties izdienas pensijā, ja nostrādāti vismaz 10 gadi. Tādēļ, lai pretendētu uz kādu no vakancēm, jābūt 18–40 gadu vecumā.

"Mēs katram darbiniekam prasām par vecumu, sakām, ka nevienu nediskriminējam, bet tādas ir likuma prasības.

Ik gadu vismaz 10 cilvēkiem atsakām vecuma dēļ," atzina IeVP priekšnieks.

Lāsma Gaitniece vecuma ierobežojumu dēvē par absurdu. Viņas iecerētā vakance paredzēja, ka sieviete būtu skolotāja Centrālcietuma darbiniekiem, taču izrādās, ka šo pienākumu veikšanai vienkārši ir par vecu.

"Darbinieki jau būtu, ja nebūtu šādu muļķīgu ierobežojumu. Likums ir likums, un tas ir jāievēro, bet, vai nav iespējams, ka priekšnieks vēršas pie ministra un saka: rīkojamies, mums trūkst darbinieku, grozām likumu," vērtēja Lāsma Gaitniece. 

Pārvaldes priekšnieks pauda apņēmību rosināt mainīt kārtību, lai darbā varētu pieņemt arī tos, kuri sasnieguši 40 gadu slieksni.

"Mēs būtu priecīgi par 42 gadu vecumu, jo tas ir vidējais, kādā pie mums cilvēki vēršas ar vēlmi strādāt," teica Kaļins.

Politiķi jau vairākkārt sprieduši, ka būtu nepieciešams reformēt arī izdienas pensijas, pārskatot gan saņēmēju loku, gan saņemšanas periodu, taču konkrēta lēmuma vēl nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti