Dienas ziņas

Līdz šim mežu ugunsgrēku ir mazāk nekā pērn

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Siguldas lielākajā skolā bērni mācās lielā karstumā

Siguldas lielākajā skolā bērni mācās un kārto eksāmenus lielā karstumā

Karstumā pašlaik mācās, arī kārto centralizētos eksāmenus daudzās Latvijas skolās, tajā skaitā Siguldas lielākajā skolā. Ventilācijas trūkuma dēļ skolēniem un pedagogiem trūkst skābekļa, daļa logu nav atverami, mācību kvalitāte krīt. Skolotāji meklē risinājumus, novadot stundas pat ārpus telpām. Tikmēr pašvaldībā pašreizējā un iepriekšējā politiskā vadība vaino viena otru.

Siguldas pilsētas vidusskolas kādā klasē dienas vidū ir vairāk nekā 30 grādu karstums. Skolotāji uzskata, ka mācīties šādos apstākļos ir necilvēciski.

"Ļoti grūti. Redzu, ka viņi ir miegaini, apātiski. Es arī kā skolotāja jūtu – kad man ir kāds sarežģītāks uzdevums jāpaskaidro, man ir sevi jāsavāc un jākoncentrē. Nav skābekļa, ir grūti," pastāstīja matemātikas skolotāja Agnese Petrovska.

Skolā mācās vairāk nekā tūkstoš bērnu. Šonedēļ šajos apstākļos tika kārtots latviešu valodas centralizētais eksāmens.

"Tas ir necilvēciski, jo eksāmena nokārtošanas līmenis paver vai aizver kādu ceļu nākotnei," uzsvēra Petrovska.

Uz karstuma radītajām grūtībām norādīja arī skolas direktore Ņina Balode: "Grūti pat saprast – ja bērns ir uz sola nogūlies, vai viņam ir slikti palicis vai viņš vienkārši ir saguris un apgūlies."

Skolā atverama vien daļa logu. Skolēni mēģina pielāgoties situācijai, kā nu var.

"Zinu, kuros kabinetos kurus logus var atvērt. Piemēram, pirmais logs ir vaļā, pārējos trīs nevar atvērt," pastāstīja 10. klases skolēns Teodors.

Skolas pārstāvji vairākkārt vērsušies domē. Tur vainu noveļ uz iepriekšējo politisko vadību. Savukārt pašreizējā vadība norāda, ka atrasti simt tūkstoši eiro logu maiņai un apgaismojumam, kas neesot mainīts kopš Padomju Savienības laikiem.

"Jāsaprot, ka tā ir tāda līdzdarbošanās. Ja mēs vienīgo variantu redzam, ka pašvaldība centrāli atrisinās katru problēmu, kas ir uz vietas, tā tas nenotiek. Kā zināt, par kreditēšanas iespējām Izglītības un zinātnes ministrija un Finanšu ministrija ir tā, kas izvērtē, vai piešķirt kredītu vai ne," sacīja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais (Latvijas Zaļā partija).

Siguldas iepriekšējā politiskā vadība skaidroja, ka skolu paredzēts pārbūvēt, izstrādāts arī projekts, taču šobrīd tā īstenošana apstājusies, un izsaka pārmetumus pašreizējiem domes līderiem.

"Kārtīgs saimnieks mājai neliek jaunus logus, lai pēc diviem gadiem atkal lauztu ārā. Neatliekamās vai bīstamākās lietas, vai fundamentālās katru gadu tika darītas," sacīja bijušais Siguldas novada domes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Uģis Mitrevics (Nacionālā apvienība).

"Zinu, ka kolēģiem ļoti patīk visu vainu novelt uz mani kā līdzšinējo domes vadītāju, bet varu teikt, ka tajā budžeta projektā, kuru vēl veidoju es, skolas projektēšanai finansējums bija paredzēts," sacīja iepriekšējā domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa, tagad domes deputāte (Nacionālā apvienība).

Šobrīd pašvaldībā esot iezīmēti līdzekļi skolas renovācijas projektam. "Aptuvenie cipari, ko tāmē kolēģi, varētu būt ap 15 miljoniem, bet tas ir pēc tāmes," pastāstīja Zaļais.

Taču projekta īstenošana prasīs laiku. Vasarā, cerams, tiks nomainīti logi, bet to, kādi apstākļi skolā būs rudenī un ziemā, šobrīd atbildēt nav iespējams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti