Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu, AM parlamentāro sekretāru Ati Švinku (P)

Rīta Panorāma

Latvijas Radio bigbends un solisti atklāj Dzintaru sezonu

Intervija ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri Ingu Bērziņu

Ministre: Bez mēra esošās Jelgavas novada domes atlaišana šobrīd nav darba kārtībā

Jelgavas novada domē kopš aprīļa sākuma nav priekšsēdētāja un deputāti nevar vienoties par jaunu mēru, taču tas nav iemesls, lai rosinātu domes atlaišanu, jo nav citu pārkāpumu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

Ministrijas rīcībā esošā informācija liecina, ka Jelgavas novada dome ir darboties spējīga, tā pilda savas funkcijas, dome sanāk uz sēdēm, domes priekšsēdētāja vietniece pilda mēra pienākumus, darbojas atbilstoši likumam un savām funkcijām.

"Tas, ka nav ievēlēts priekšsēdētājs, nav pamats domāt par domes atlaišanu. Šāds jautājums mums nav darba kārtībā šobrīd," norādīja Bērziņa, piebilstot, ka ministrija seko līdzi notikumiem Jelgavas novada domē. "Kamēr nav citu pārkāpumu, dome var darboties."

Vaicāta, cik ilgi dome var darboties bez priekšsēdētāja, Bērziņa atzina: "Protams, jo ātrāk ievēlē mēru, jo labāk. Likumā ir noteikts šis laiks, kādā jāievēlē [mērs].

Lai vērstos pret pašvaldību stingrāk, kā to saka arī Satversmes tiesas spriedumi, pārkāpumiem jābūt sistemātiskiem un atkārtotiem. Jelgavas novada domes gadījumā šobrīd tas nav.

Ja vienīgais pārkāpums ir laikā neievēlēts domes priekšsēdētājs, bet nav citu pārkāpumu, tad šādā veidā dome var darboties."

KONTEKSTS:

Kopš 3. aprīļa, kad par atkāpšanos paziņoja līdzšinējais domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis ("Latvijas attīstībai"), ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā aizvadītas vairākas, tostarp ārkārtas domes sēdes, taču jautājums par domes vadību tajās nav bijis iekļauts.

Domes deputāti līdz šim nav spējuši vienoties par nākamo mēru, bet kā reālākā kandidāte ir pašreizējā domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola (Latvijas Zemnieku savienība).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti