Rīgas 41. vidusskolu pārdēvēs par Jāņa Šteinhauera vidusskolu, Puškina liceju – par Rīgas Broces liceju

Puškina licejs būs Rīgas Broces licejs un Rīgas 41. vidusskola būs Rīgas Jāņa Šteinhauera vidusskola, šādu divu izglītības iestāžu galvaspilsētā nosaukumu maiņu apstiprinājusi Rīgas dome, informēja pašvaldībā.

Jaunie nosaukumi skolām stāsies spēkā no 2024. gada 1. septembra.

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība) norādīja, ka ar šo noslēdzas diskusijas sabiedrībā par Puškina vārda neizmantošanu izglītības iestādes nosaukumā, savukārt Rīgas 41. vidusskola ir pozitīvs piemērs skolas latviskās identitātes veidošanai, kas ir svarīgs priekšnosacījums jauniešu izglītošanā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina ("Par!") uzsvēra, ka abas mācību iestādes pašas izdiskutēja un izvēlējās sev jaunos nosaukumus, izvēloties turpmāk simbolizēt Latvijas kultūrā un vēsturē nozīmīgas personības.

Puškina licejs skaidrojis: Rīgas vēstures avoti liecina, ka pirmā mācību iestāde Rīgā ar nosaukumu licejs tika dibināta 1675. gadā. Un ar to saistīts izcila Apgaismības laikmeta darbinieka, pedagoga, mākslinieka, gleznotāja, etnogrāfa, novadpētnieka un vēsturnieka Johana Kristofa Broces mūžs.

Savukārt Rīgas 41. vidusskola nosaukuma maiņas pamatojumā minējusi, ka Jāņa Šteinhauera daudzpusīgā personība mūsdienās pilnvērtīgi nav izprasta un novērtēta, līdz ar to Rīgā, Pārdaugavā, viņa personību godinot, būtu nepieciešams atstāt paliekošas piemiņas vietas, kas asociētos ar viņa politisko, ekonomisko un sabiedrisko darbību.

"Jāņa Šteinhauera dzīve un darbs simbolizē uzņēmību, neatlaidību, patriotismu un mūsdienīgumu, un visas šīs pozitīvās īpašības skolas saime realizē savā ikdienas darbā," skaidroja Rīgas 41. vidusskola, kas atrodas bijušajā Jāņa Šteinhauera īpašumā. Šteinhauers ir apbedīts Rīgā, Mārtiņa kapos, kuri atrodas netālu, pāris minūšu gājienā no skolas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti