Dienas ziņas

Lieli ātrumi un azarts automodelismā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nedrošā pašvaldības sporta laukumā gūst traumas

Rīgā sporta laukumā jaunietis gūst traumas; pašvaldība un skola nespēj sadalīt atbildību par uzturēšanu

Svētdien kāds jaunietis guvis galvas traumu Rīgas pašvaldības mini futbola laukumā. No konstrukcijas atdalījās daļa vārtu pārliktņa un trāpīja jaunietim pa galvu. Šis atsevišķais gadījums iezīmē vienu no problēmjautājumiem Rīgas pašvaldībā – nedrošu sporta un atpūtas laukumu Rīgā ir daudz un dažkārt, kā šajā gadījumā, pašvaldībai tika ziņots jau gadiem, bet atbildes neseko. 

Svētdienas vakarā sociālajos tīklos kāds jaunietis publicēja bildi, kur redzams, kā futbola laukumā vien pārdesmit metru attālumā no Rīgas 33. vidusskolas spēles laikā atdalījusies konstrukcija. Lai arī laukums tehniski nav skolas īpašums, pirmdien skolas vadībai mērs bija pilns – tika novilkta norobežojoša lenta. 

Svētdien viens jaunietis guvis traumas un nogādāts ārstniecības iestādē. Viņa māte stāstīja, ka dēls no slimnīcas izrakstīts.

Finiera borti pagaidām vēl turas. Lēnām pūst un stingri šūpojas, bet vēl turas. 

Rīgas 33. vidusskolas direktore Ināra Kostina stāstīja, ka pirmo reizi 2017. gadā rakstījusi iesniegumu atbildīgajam Rīgas domes departamentam iesniegumu ar lūgumu šo spēļu laukumu atjaunot. Šo gadu laikā bērni un iedzīvotāji to darījuši paši un mēģinājuši tur kaut ko glābt. Ir stiprinājumi ar striķiem, ir novilkti zvejas tīkli. Laukuma konstrukcijas šūpojas, tās ir samērā bīstamas. 

33. vidusskolas direktore stāstīja, ka sporta stundās laukums netiek izmantots jau sen. Audzēkņiem arī teikts, ka tas ir bīstams. Aiz zvejas  tīkliem viegli aizķerties un no pūstošā finiera krīt ārā bīstami garas skrūves.

Kostina sacīja: "Saprotam, ka tas ir nedrošā stāvoklī un to arī neizmantojam. Pagājušajā nedēļā atbrauca pārstāvis no [Rīgas domes] Īpašumu departamenta, viņš arī fotografēja; kas būs tālāk, – redzēsim."

Skola ik gadu, kopš 2017. gada, sūtījusi iesniegumus Rīgas domes Infrastruktūras departamentam, katru gadu gaidot kādu rīcību. Īpašuma departamentā norādīja – darbi bija jāveic skolai.

Rīgas domes Infrastruktūras departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieks Māris Mežzīle sacīja: "Šo ikdienas apkalpošanu, uzturēšanu, apkopi, apsekošanu – vajadzētu iestādei sekot līdzi. Tāpat kā par jebkuru citu iekārtu teritorijā. Pašvaldības īpašums ir arī skola, bet lietošana ir iestādes pārziņā."

Taču darbi pēc skolas iesniegumiem neesot sekojoši, jo lūgumos iekļauta apkārtējās teritorijas labiekārtošana, kurai nepietiek finanšu. Savukārt šajā laukumā departamenta atbildība esot tikai segums, kurš esot uzturēts un pēdējo reizi atjaunots 2022. gadā.

"Apkalpošana nozīmē tikai šī seguma uzturēšanu, neskaitot bortu labošanu vai tīklu mainīšanu," atzīmēja Īpašuma departamenta pārstāvis.

Apsekojot objektu pērn, secināts, ka tas ir izmantojams, līdz tiek lemts par atjaunošanu, neatzīmējot kalendārā datumu. 

Šis gan nebūt nav vienīgais šāda veida laukums. 2010. gadā uzbūvēti vairāk nekā 30 futbola laukumi, un visiem drīz beigsies 15 gadu ekspluatācijas termiņš. Ko darīs ar šo un citiem laukumiem – nav skaidrs. Īpašuma departamentā atvēlēti ap 10 miljoniem eiro sporta un rotaļu laukumu atjaunošanai, bet sadali izlemšot šī gada laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti