Jelgavas novadā joprojām nevar vienoties par nākamo mēru

Joprojām nav panākta vienošanās par Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amata kandidātu, taču par reālāko kandidāti tiek minēta tagadējā domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola (Latvijas Zemnieku savienība).

Kopš 3. aprīļa, kad par atkāpšanos paziņoja līdzšinējais domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis ("Latvijas attīstībai"), ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā aizvadītas vairākas, tostarp ārkārtas domes sēdes, taču jautājums par domes vadību tajās nav bijis iekļauts.

Arī šodien, 29. maijā, notiek kārtējā domes sēde, taču jautājums par domes vadību darba kārtībā iekļauts nav. Arī sākot sēdi, darba kārtība ar šādu jautājumu papildināta netika.

Nav pietiekama atbalsta

Domnieks Uldis Ainārs ("Jaunā Vienotība") aģentūrai LETA pauda, ka šāda jautājuma iekļaušana un domes sēdes izsludināšana ir Vītolas tiesības. Domnieks sacīja, ka

acīmredzot domes priekšsēdētāja vietniecei nav pietiekami liela kolēģu atbalsta, lai šādu jautājumu skatītu.

Tāpat, pēc Aināra rīcībā esošajām ziņām, pašlaik klātienē uz domes sēdi vadības ievēlēšanai nevarētu sanākt minimāli nepieciešamais deputātu skaits, jo vairāki kolēģi atrodas ārzemēs.

Ainārs nekomentēja, vai atbalstītu Vītolas kandidatūru, kā arī atteicās komentēt aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, ka arī viņa vārds ir starp iespējamiem domes priekšsēdētāja kandidātiem.

Traucējot kandidātu ambīcijas 

"Domāju, ka priekšroka ir tiem, kam ir dots vairākums no iedzīvotājiem," iespējamo jaunā domes priekšsēdētāja izvirzīšanu komentēja domnieks Oskars Cīrulis (Nacionālā apvienība).

Pēc viņa paustā, domē ir daudz sarunu un baumu, bet domes priekšsēdētāja ievēlēšanu kavē iespējamo kandidātu ambīcijas. Tās būtu jāliek malā, ņemot vērā, ka dome strādās īsu termiņu līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām.

Tāpat domnieks ir pārliecināts, ka pašai ar sevi jātiek galā Vītolas pārstāvētajai Latvijas Zemnieku savienībai, jo tā domē ir sašķelta. "Mēs vispār esam sašķelti," sacīja Cīrulis.

Abi domē ievēlētie Nacionālās apvienības deputāti būtu gatavi atbalstīt Vītolas kandidatūru domes priekšsēdētājas amatā. Cīrulis arī atzīst, ka būtu muļķīgi teikt, ka apvienība nevēlētos sev kādu amatu domes vadībā. Taču esot jāvērtē pieejamais finansējums, jo pēc administratīvi teritoriālās reformas nevienai pašvaldībai neesot viegli, tāpēc varētu runāt, piemēram, par domes priekšsēdētāja vietnieku, kas nesaņem atalgojumu.

Kandidātu vidū arī Ozoliņš un Tauriņa

Kā citi iespējamie amata kandidāti neoficiāli izskan arī Andris Ozoliņš (Latvijas Zaļā partija) un Dina Tauriņa (Latvijas Reģionu apvienība). Ozoliņš savulaik vadīja Ozolnieku novada domi.

Latvijas Reģionu apvienību (LRA) pārstāvošais bijušais Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka politiskais spēks ir gatavs virzīt Tauriņu domes vadītāja vai vietnieka amatam. Taču LRA sola atbalstīt arī Vītolu, ja vien viņa gūs pietiekamu atbalstu no citiem kolēģiem, kas pašlaik nav stabils.

Aptaujātie domnieki aģentūrai LETA apgalvoja, ka dome strādā un spēj pildīt savas funkcijas. Arī aģentūra LETA pārliecinājās, ka trešdien aizvadītajā domes sēdē balsošana notiek raiti un lēmumprojekti tiek atbalstīti.

Domes atlaišana, ko var rosināt, ja domes priekšsēdētājs netiek ievēlēts divu mēnešu laikā, pēc domnieku paustā, nebūtu racionāla un nav arī viņu izvirzītais mērķis.

Ar pašu Vītolu aģentūrai LETA vairāku dienu garumā nav izdevies sazināties.

KONTEKSTS:

Līdzšinējais Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis par atkāpšanos paziņoja 3. aprīlī, aptuveni stundu pirms Jelgavas novada domes sēdes, kurā bija paredzēts skatīt septiņu deputātu pieprasījumu atbrīvot viņu no amata saistībā ar divdomīgu video.

Pieprasījumu vērtēt Lasmaņa rīcību parakstīja četri Latvijas Zemnieku savienības deputāti – domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola, Lolita Duge, Juris Lavenieks un Juris Razživins, un trīs no Latvijas Reģionu apvienības saraksta ievēlētie deputāti – Dainis Liepiņš, Vidmants Rinkuns un Dina Tauriņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti