De Facto

FM liek atjaunot darbā pēc korupcijas skandāla atlaistu muitnieku

De Facto

De Facto - Kultūras ministrija uzrunā krievvalodīgos par karu Ukrainā; Darbā atjauno korupcijas skandālā iesaistītu muitnieku

Pēc Bunkus nāves Uļmans atguvis prāvus naudas līdzekļus

Pēc Bunkus nāves Uļmans no bankrotējušas firmas atguvis prāvus naudas līdzekļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Lai arī Valsts policija nav publiski minējusi advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības motīvus, uzņēmēja Mihaila Uļmana apcietināšana šajā lietā liek raudzīties uz kompānijas "Rego Trade" maksātnespējas procesu, ar kuru abi bija saistīti. Uļmanam pēc Bunkus slepkavības izdevās no uzņēmuma atgūt ap 600 tūkstoš eiro, noskaidrojis LTV raidījums "De facto". 

Advokātu un maksātnespējas procesa administratoru Bunku pirms četriem gadiem nošāva viņa automašīnā. Ātri tika izvirzītas vairākas slepkavības versijas, saistītas ar Bunkus profesionālo darbību. Starp skaļiem banku likvidācijas procesiem bija arī vairumtirgotāja "Rego Trade" maksātnespēja. 

Administrators Bunkus aktīvi mēģināja piedzīt naudu no "Rego Trade" bijušajiem valdes locekļiem, tajā skaitā no dzērienu vairumtirgotāja "Mono" lielākā īpašnieka un pastarpināta "LPB Bankas" akcionāra Uļmana. 

"De facto" jau iepriekš vēstīja, Bunkus 2016. gadā vērsās policijā par viņam izteiktiem draudiem. Netālu no vietas, kur viņu pēc diviem gadiem nogalināja, Bunkus automašīnai garām braucoši vīrieši uz motocikla esot viņa virzienā pavērsuši ieroci. Bunkus iesniegumā kā pasūtītāju šiem draudiem minēja uzņēmēju Uļmanu. Policija toreiz ierosināja izmeklēšanu, bet lietu izbeidza noilguma dēļ.

Šonedēļ tieši Uļmanu konvojēja uz tiesu, lai Bunkus slepkavības lietā piemērotu apcietinājumu. Policija otrdien negaidīti paziņoja, ka tā ir noskaidrojusi faktiski visu iesaistīto personu ķēdi. Aizturēti vairāki, tostarp izpildītājs un pasūtītājs. Plašāk policija nekomentēja. 

Ja policija domā, ka Bunkus slepkavībā vainojams Uļmans, tad kāds bijis viņa motīvs?

Kā "Rego Trade" maksātnespējas administrators Bunkus no Uļmana un citiem bijušajiem valdes locekļiem caur tiesu piedzina vairāk par vienu miljonu eiro, taču dažas dienas pirms Bunkus slepkavības vienā no prāvām notika pavērsiens – pēc Augstākās tiesas lēmuma Uļmanam pavērās iespēja atgūt atpakaļ 721 186,20 eiro. Senāts lika lietu izskatīt vēlreiz, jo Bunkus neesot bijis gana atklāts par dažiem dokumentiem. 

Pēc advokāta nogalināšanas "Rego Trade" maksātnespējas procesu pārņēma administrators Kaspars Novicāns. Viņš, pirmajā instancē zaudējot atkārtoti ierosināto lietu, izvēlējās ar Uļmanu tālāk netiesāties, jo bija atradušies dokumenti, kas tulkojami par labu Uļmanam. 

"Mums jāsaprot, ka sprieduma pārsūdzēšana nav sporta veids. Ir jāpārsūdz tie spriedumi, kuros saskata nelikumības konkrētajā brīdī," tālāku netiesāšanos tagad skaidro Novicāns. 

Pēc "Rego Trade" nelabvēlīgā sprieduma Novicānam bija jāatmaksā Uļmanam 721 186,20 eiro atpakaļ, bet visu viņš nevarēja atdot, jo no šīs naudas Bunkus jau bija izmaksājis sev atlīdzību. Tāpēc administrators tagad cenšas atgūt trūkstošo daļu no Mārtiņa Bunkus mantiniekiem – viņa ģimenes locekļiem. 

Novicāns min, ka Uļmanam tika atskaitīti atpakaļ "ap 600" tūkstošiem eiro, kas atradās "Rego Trade" norēķinu kontos. No Bunkus ģimenes Novicāns vēl cenšas atgūt vairāk nekā 300 tūkstošus eiro, ko veido pārrēķins par vairākām Bunkus savulaik izmaksātām atlīdzībām. 

Tomēr divas tiesu instances lēmušas administratoram par sliktu, uzskatot, ka mantinieki nevar atbildēt par Bunkus rīcību. Vēl savs vārds būs jāsaka Augstākajai tiesai. 

Runājot par iespējamajiem slepkavības motīviem, jāmin, ka paralēli "Rego Trade" maksātnespējas procesam Bunkus meklēja arī citas iespējas, kā vērsties pret Uļmanu, tostarp rakstot iesniegumus par iespējamiem pārkāpumiem Uļmanam piederošajā "LPB bankā".
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti