Dienas ziņas

Medību ierobežojumus pierobežā vērtē dažādi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Spāru svētki "Rail Baltica" Rīgas dzelzceļa stacijai

«Rail Baltica» Rīgas dzelzceļa stacijai spāru svētki

"Rail Baltica" Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas būvniecībā sasniegts ēkas augstākais punkts – gandrīz 30 metru atzīme. Būvnieki ceturtdien simboliski atzīmēja pirmos spāru svētkus.  

Būvnieki kopā ar "Eiropas Dzelzceļa līniju" pārstāvjiem virs jumta konstrukcijas pacēla vainagu. Tā diametrs ir 1435 milimetri, simboliski tik, cik Eiropas platuma sliedes. Vainagā iepīti augi, kas atvesti no tuvākām un tālākām Eiropas zemēm – Latvijas priede, Lietuvas egle, Igaunijas kadiķis, Itālijas olīvkoks un citi.

Lai izbūvētu pamatkonstrukcijas un sasniegtu jumta kori, darbi ilga trīs gadus un trīs mēnešus. Kad vainags bija piestiprināts, vilcieni stacijā sāka skaļi signalizēt.

Pašu stacijas ēku iecerēts pabeigt 2025. gada beigās. 

Šomēnes ekspluatācijā nodeva pirmo no astoņām Rīgas Centrālā mezgla daļām. Ir pabeigta inženierkomunikāciju izbūve Dzirnavu ielas, Turgeņeva ielas (tagad V. Purvīša iela) un Abrenes ielas krustojumā.

Nākamajā posmā plānots sākt dzelzceļa izbūvi – ierīkot jaunus sliežu ceļus un kontakttīklus, signalizāciju un inženiertīklus. Pavasarī plāno beigt Gogoļa ielas (tagad E. Benjamiņas iela) dzelzceļa pārvada izbūvi. Šogad plāno sākt "Rail Baltica" dzelzceļa tilta izbūvi Daugavas labajā krastā.

KONTEKSTS: 

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Sākotnēji bija paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, bet iesaistītās puses vairākkārt paudušas, ka tās ir būtiski pieaugušas. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem, bet daļai būs jāmeklē citi avoti.

Dzelzceļa līnijai "Rail Baltica" jābūt pabeigtai līdz 2030. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti