Panorāma

NATO sanāksmē Briselē Kariņš zondē atbalstu cīņai par ģenerālsekretāra posteni

Panorāma

Panorāma

Nošautā uzņēmēja Ļubkas dēls: Ir zemiski noziegumu attaisnot ar pasaciņām par krievu–latviešu konfliktiem

Nošautā uzņēmēja Ļubkas dēls: Ir zemiski noziegumu attaisnot ar pasaciņām par krievu–latviešu konfliktiem

Gaidām atbildīgu policijas darbu un tiesu, bet slepkavībā aizdomās turētā tuvinieku stāstītajam par notikušo – neticam, Latvijas Televīzijai sacīja novembra vidū Rēzeknē noslepkavotā uzņēmēja Andra Ļubkas dēls. Viņaprāt, slepkavībā vainoto ģimenes locekļu stāstītais par nacionāla rakstura apvainojumiem esot naida kurināšana un mēģinājums novērst uzmanību no patiesā, visai triviālā konflikta iemesla – strīda par auto stāvēšanu.

Lauris Ļubka strīdam, kas beidzās ar tēva nāvi, nebija aculiecinieks. Viņam notikumus atstāstījis cilvēks, kas tēvam bija klāt jau no konflikta sākuma.

Atsaucoties uz viņa teikto, Lauris ir pārliecināts – konflikts tik tiešām izcēlies tāpēc, ka aizdomās turamā dzīvesbiedre, Aļona Haite, ar grūtībām izbraukusi no autostāvvietas. Savukārt pēcāk traģiskajiem notikumiem pie veikala "K Senukai" gan bijuši vairāki aculiecinieki.

"Zvanīja histērijā raudoša māsa, nevarēju sākumā saprast, kas noticis – nošāva, nošāva..." traģiskās dienas notikumus atminējās Lauris Ļubka. Viņš ir pārliecināts, ka konflikta, kas beidzās ar slepkavību, iemesls tiešām ir strīds par auto novietošanu stāvvietā.

"Jau minēju, ir aculiecinieks, labs paziņa. Nav ne mazākā pamata viņam neticēt, nav viņš ieinteresēts stāstīt aplamības. Viss ir daudz vienkāršāk, nekā daudziem liekas. Ir ļaudis, kam liekas, [ka viņi ir] pārāki," sacīja upura dēls.

Lauris Ļubka apgalvoja, ka viņš par slepkavību aizdomās turamo Igoru Haitu nepazīst, un Haita tuvinieku pausto par apvainojumiem tautības dēļ noraidīja.

"Muļķības. Par kādiem krievu–latviešu konfliktiem mēs te runājam? Tas ir zemiski – savu noziegumu attaisnot ar kaut kādām pasaciņām. Vairāk nav kur..." sacīja Lauris Ļubka.

Līdzīgi spriež arī vairāki Latvijas Televīzijas uzrunātie Andra Ļubkas kolēģi gan politiskajā darbībā, gan uzņēmējdarbībā. Viņš bija darba devējs vairākiem desmitiem darbinieku.

Biedrības "Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība" valdes priekšsēdētājs Aivars Bernāns norādīja, ka kolektīvā strādājuši dažādu tautību cilvēki, gan krievvalodīgie, gan ukraiņi, gan latvieši: "Cik man zināms – labas atsauksmes."

Aizdomās turētā tuvinieku stāstītajam viņš netic un saka – vienas puses viedoklis. Gaida, ka detalizētāku informāciju sniegtu Valsts policija. Tāpat arī mudina stingrāk kontrolēt ieroču pieejamību. 

Ģimene gaida tikai taisnu tiesu, jo to, ko patiesi vēlētos, neviens viņiem nevar iedot.

"Atgriezt Andri var? Ir kāda iestāde, kas atgriež mirušos? Ir tāda iestāde, kas iestāstīs sievai, ka nebūs rītos, kas viņai kafiju pienes? Ir tāda iestāde, kas pateiks mazmeitai, kas visu redzēja, ka viņas dzeda vairs nav?" pauda Lauris Ļubka.

KONTEKSTS:

Rēzeknē 17. novembra pēcpusdienā pie veikala "K Senukai" tika nošauts zemnieku saimniecības "Lūsēni" īpašnieks un Ludzas novada domes deputāts Andris Ļubka. Valsts policija drīz vien aizturēja aizdomās par slepkavības izdarīšanu meklēto Igoru Haitu.

Haita dzīvesbiedre Aļona un auto šoferis, kurš arī ir aizdomās turamais šajā lietā, intervijā Latvijas Televīzijai izklāstīja savu versiju par notikušo, apgalvojot, ka Andris Ļubka bijis agresīvs.

Tikmēr Ļubkas ģimene medijiem izplatītā paziņojumā norādīja, ka par slepkavību aizdomās turētie apzināti kurina nacionālo naidu, lai netieši mazinātu savu vainu slepkavības izdarīšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti