Panorāma

Valsts apmaksāto vakcīnu daudzums samazinās

Panorāma

Kijiva piedzīvo masīvu Krievijas dronu uzbrukumu

Uzņēmēja nāve Rēzeknē: strīds, kas pārauga slepkavībā

Uzņēmēja Ļubkas iespējamās slepkavas dzīvesbiedre: Ja nebūtu vīram pažēlojusies, traģēdija nebūtu notikusi

Zemes klēpī guldīts uzņēmējs, Ludzas novada domes deputāts Andris Ļubka. Pēkšņā, publiskā vietā gaišā dienas laikā notikusī slepkavība Rēzeknē atstājusi daudz neatbildētu jautājumu. Savu versiju par notikušo intervijā Latvijas Televīzijai atklāja Igora Haita dzīvesbiedre Aļona un viņa šoferis. 

Strīds izcēlies starp Ļubku un Haita dzīvesbiedri

Kā jau iepriekš izskanējis medijos, konflikts 17. novembrī sācies par autostāvvietu. Tiesa, nevis starp Andri Ļubku un Igoru Haitu stāvvietā pie veikala "K Senukai", bet starp mirušo un viņa iespējamā slepkavas dzīvesbiedri pavisam citā vietā.

Aļona Haite apgalvo, ka todien ar savu auto vēlējusies doties ikdienas gaitās, bet izbraukt no stāvvietas pie savas darba vietas viņai traucēja balts busiņš. Pamanījusi, ka par radušos situāciju iesmej divi vīrieši. Tas viņu saniknojis un viņa pavērusi durvis. Starp Aļonu Haiti un Andri Ļubku izcēlies strīds.

Tā laikā Aļona izkāpusi, lai nofotografētu auto. Nevienu no vīriešiem viņa nav atpazinusi, bet tagad apgalvo, viens no viņiem – Andris Ļubka.  

"Viņš bija tik agresīvs. Viņš man pietuvojās un: "Tu, krievu mauka, tava vieta 100 kilometri no Pleskavas." Es uz viņu skatos, bet viņš man aizvien tuvāk un tuvāk pietuvojas. Man acu līmenis viņam līdz krūtīm, viņš pret mani stāv un saka: "Es tos krievus žmiegtu un žmiegtu!" Ar tādu ļaunumu."

Aļona piesolījusi vērsties policijā un iesēdusies savā automašīnā. Izplūdusi asarās, zvanījusi dzīvesbiedram – Igoram Haitam – un notikušo atstāstījusi.

"Viņš man tikai jautāja: vai mašīnas numuru vismaz nofotografēji? Tavas asaras jau apnikušas, ko tu raudi. Tūlīt atbraukšu," piebilst Aļona.

Auto šoferis notikumus atminas fragmentāri

Kad Aļona zvanīja Igoram, par notikušo uzzināja viņas meitas dzīvesbiedrs, kurš tobrīd atradās Haita uzņēmuma ofisā. Viņš ir otra persona, ko Valsts policija sākotnēji aizturēja un tur aizdomās kā automašīnas šoferi, kas no notikuma vietas aizvedis šāvēju. Aizdomās turamais ir uz brīvām kājām, bet divreiz nedēļā jāpiesakās policijā. Viņš apgalvo: Igors viņam lūdza sēsties pie stūres un vest viņu pie Aļonas. Igors pastāvīgi cieš fiziskas sāpes iekšējo orgānu slimību dēļ, tāpēc brauc ar šoferi.

"Krustojumā pie luksofora stāvēja auto, kura foto Igoram sūtīja Aļona. To pamanījuši abi, bet Igors pieņēmis lēmumu griezties riņķī. Teicis: vajag saprast, kas notika," apgalvo aizdomās turamais, tobrīd Haita šoferis.

Abi auto iebrauca būvveikala "K Senukai" stāvlaukumā, un Andris Ļubka ar Igoru Haitu sastapās aci pret aci.


Aizdomās turamais: "Negribu neko sliktu teikt, bet viņš arī bija agresīvs."
- Igors?
- Nē, otrs cilvēks.
- Kādā veidā viņš bija agresīvs?
- Uzreiz viņš negribēja neko dzirdēt. Viņam bija savas domas par to situāciju, un viņš atbildēja Igoram. Tikai tāpēc nekādas sarunas nesanāca.


Aizdomās turamais – šoferis – pieļauj, ka abi bija pazīstami. Viņš apgalvo, ka Andris Ļubka aizvainoja Igoru Haitu.

"Bija tādi vārdi uz viņa pusi, ka 41. gadā vajadzēja visus jūs te nošaut," teic aizdomās turamais.

Igors Haits ir ebrejs. Aļona atzīst – it īpaši pēdējā laikā dzīvesbiedrs ļoti satraucās par notiekošo Ukrainā, Izraēlā un lasīja grāmatu par holokaustu. Arī brīdinājis sievu: ja Latviju okupēs krievi, mēs būsim pirmie, ko nošaus.

Haita šoferis apgalvo, ka strīds starp Andri Ļubku un Igoru Haitu pārauga kautiņā.


- Kurš pirmais sita?
- Es nezinu. Nevaru pateikt, kurš pirmais, kurš otrais. Domāju, ka to varēs redzēt video.


Būvveikala videonovērošanas faili tiek analizēti izmeklēšanā. Par todien turpmāk notikušo Haita šoferis pārsvarā saka – "neatceros". Tostarp to, kad un no kurienes atskanēja šāvieni.

Kad Andris Ļubka nokritis, sēdies mašīnā un abi ar Igoru devušies prom. Kāpēc? Arī konkrētas atbildes nav. Viņš apgalvo, ka ieroci nav redzējis, tomēr atzīst, ka no notikuma vietas paņēmis līdzi to, kas nepieder viņam.

Notikuma vietā pazuda Andra Ļubkas soma ar viņa telefonu. To apstiprina mirušā kolēģis. Intervijai par notikušo gan kolēģi, gan radinieki atteica. Slepkavību esot redzējuši arī citi tuvinieki, tostarp bērns.

Iespējamā šāvēja dzīvesbiedre traģēdijā vaino sevi

Abi aizdomās turamie notikuma vietu pameta. Kā apgalvo šoferis, Igors Haits kādā brīdī no mašīnas izkāpis. Viņu izsludināja meklēšanā, bet gan Aļona, gan šoferis apgalvo – policija viņu aizturēja darba vietā. Vēl pirms tam šoferis pamanījis saziņas lietotņu grupu sarakstēs, ka meklē auto, ar kuru viņš aizbraucis.

"Uzzvanīju vienam pazīstamam policijā. Pateicu, ka es biju tajā mašīna. Pateicu, ka pats braukšu uz policiju, lai... nezinu..." turpina aizdomās turamais.

Vai kaut ko vajadzēja darīt citādāk? Aizdomās turamais atzīst – jā, bet neprecizē. Sevi par vainīgu slepkavībā neatzīst:

"Es gribētu atvainoties Andra ģimenei. Galvenais – dēlam. Andra vecākiem, sievai, mazbērniem."

Tikmēr Aļona Haite visā vaino sevi: "Ja es nebūtu piezvanījusi un pažēlojusies, šī traģēdija nebūtu notikusi. Bet sekoja kaut kas daudz nopietnāks par apvainojumu man, kas varēja izprovocēt, ja domā, ka viņš to izdarīja."

Aļona Haite apgalvo, ka pēc slepkavības saņēmusi draudus, taču, kas tos paudis, neatklāj. Par visu iepriekš minēto stāstījusi arī Valsts policijai.

Igoram Haitam piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu viņa advokāts grasās pārsūdzēt. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas, slepkavības ierocis joprojām nav atrasts, bet materiāla ballistiskajai ekspertīzei pietiekot. Igoram Haitam nebija ieroča turēšanas atļaujas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti