Panorāma

"Rail Baltica" projektēšanai šogad vajag papildu 5 miljonus eiro

Panorāma

Panorāma

No tiesāšanas savulaik bēguļojušai Stabiņai prokurors lūdz piespriest četrarpus gadus cietumā

No tiesāšanas savulaik bēguļojušai Stabiņai prokurors lūdz piespriest četrarpus gadus cietumā

Ar pēdējā vārda izteikšanu noslēgusies vairākus gadus ilgusī bijušās Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšnieces Ārijas Stabiņas krimināllietas iztiesāšana. Tiesas priekšā Stabiņa stājās vien pēc vairākiem gadiem, kuru laikā viņa no Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm bija izvairījusies  bēguļojot. Stabiņa apsūdzēta par kukuļņemšanu un citiem kriminālpārkāpumiem un savu vainu ir atzinusi. Spriedums gaidāms 9. oktobrī.

Pirms desmit gadiem aizdomās par kukuļņemšanu pie kriminālatbildības sauca toreizējo Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Āriju Stabiņu. Nu notika pēdējā tiesas sēde, pirms tiesa pasludinās spriedumu.

Stabiņai celtas apsūdzības par kukuļņemšanu un ar to saistīto dienesta viltojumu, kā arī par to, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās norādījusi nepatiesas ziņas.

Stabiņa arī vairākus gadus no likumsargiem bēguļoja, līdz 2018. gada izskaņā bija spiesta no Ēģiptes atgriezies Latvijā. Tad viņa stājās tiesas priekšā, atzīdama, ka apmaiņā pret samaksu virknei personu palīdzējusi apiet pašvaldības īres dzīvokļu rindu.

Tagad Stabiņai tiesā bija jāsaka apsūdzētā pēdējais vārds. Tomēr, ko tieši viņa teica savā pēdējā vārdā, medijiem nebija iespējas dzirdēt, jo gan viņa pati, gan viņas aizstāvis tiesai lūdza sēdi pasludināt par slēgtu, ņemot vērā, ka savā pēdējā vārdā viņa runāšot gan par savu veselības stāvokli, gan par personīgās dzīves intīmajiem apstākļiem.

Ļoti daudz sakāmā gan nebija, jo tiesas sēde beidzās ātri. Stabiņa pēc sēdes neko nekomentēja, bet viņas aizstāvis Didzis Vilemsons teica tikai to, ka cer uz taisnīgu iznākumu: "Un uz sodu, kāds ir jānosaka atbilstoši Kriminālprocesa likumam."

Tiesu debatēs prokurors lūdza apsūdzētajai piemērot reālu brīvības atņemšanas sodu uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem, atņemot tiesības ieņemt amatus pašvaldību iestādēs un valsts pārvaldē uz četriem gadiem.

Tāpat prokurors prasa naudassodu 25 minimālo mēnešalgu apmērā, kas ir attiecīgi 15 500 eiro. Prokurora ieskatā no apsūdzētās valsts labā ir piedzenami noziedzīgi iegūti līdzekļi vairāk nekā 6000 eiro apmērā, kas pielīdzināts kukuļu apjomam.

Tiesa spriedumu paziņos 9. oktobrī.

KONTEKSTS:

Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Āriju Stabiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja 2012. gada rudenī. Iemesls –  ilgstoša kukuļņemšana apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu. Ģenerālprokuratūra Stabiņai inkriminē kukuļu saņemšanu vairāk nekā 6000 eiro apmērā.

Otras aizturētās – Ļenas Paščenkovas – lietu izdalīja atsevišķi, jo Stabiņa pazuda – 2013. gada vasarā viņu nācās izsludināt starptautiskā meklēšanā. Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, līdz pērnā gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes, izraidot uz Latviju. Šeit Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja trīs mēnešus, līdz bija beidzies tiesību ierobežošanas termiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti