Panorāma

Tiesā biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" aktīvisti

Panorāma

Panorāma

Pasta nodaļu slēgšana apturēta vien uz laiku

Laukos iebilst pret pasta nodaļu slēgšanu

Divas nedēļas par vēlu – stāvbremzes noraušana Latvijas Pasta nodaļu slēgšanā nav paspējusi mainīt Nautrēnu nodaļas likteni. Skaidrojums klientiem vēsta, ka notikusi reorganizācija nevis slēgšana, taču durvis ir ciet. Pasta telpas atrodas pašvaldības ēkā. Pārvaldniece saka, ka saņēmusi pieņemšanas nodošanas aktu.

"Godīgi sakot, es viņu neparakstu, apzināti neparakstu, jo uzskatu, ka tas ir pārkāpums," sacīja pārvaldniece.

Pasta nodaļa Rēzeknes novada Nautrēnu pagastu apvienībā ir viena no deviņām, ko janvārī reorganizēja, apvienojot ar nodaļu Rēzeknē. Sabiedriskais transports kursē reti.

Vietējie sapratuši, ka pastnieka izsaukšana uz mājām maksās 8 eiro. "Latvijas pastā" skaidro, ka 8 eiro ir komisijas nauda, ja vēlas izņemt skaidrā naudā līdz 200 eiro. Pensijas piegādei uz mājām var noslēgt līgumu ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, un tad tas izmaksās 2 eiro 39 centus.

Cilvēki meklē palīdzību rēķinu apmaksā un padomu citos jautājumos arī blakus esošajā Valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā. Ministra priekšlikumam, ka pasta funkcijas varētu pildīt tur, nepiekrīt, jo darba tāpat esot daudz.

Rēzeknes novada Nautrēnu pagastu apvienības vadītāja Līvija Plavinska skaidroja:

"Tā jau nav, ka tā viena pasta nodaļa jāslēdz tāpēc, ka tā ir nerentabla. Gudrs saimnieks saimnieko tā, ka atbalsta vājāko ar tām finansēm, kas viņam ir."

Savukārt "Latvijas pasta" Pasta nodaļu un piegādes daļas vadītājs Mārtiņš Liepiņš skaidroja, ka lielā daļā reģionālo nodaļu pasts nodarbojies ar mazumtirdzniecības pakalpojumiem: "60–70% bija saimniecības preču tirdzniecība, kas nav mūsu pamatnodarbošanās."

Ilūkstē vāc parakstus pret nodaļas aizvēršanu

135 kilometrus uz dienvidrietumiem no Rogovkas ir Ilūkste. Ne ciems, bet mazpilsēta. Bijušais novada centrs, daudz veikalu, kuru vidū arī pasts. Piektdienas pusdienlaikā durvis pusstundas laikā te atver un aizver apmēram 10 cilvēki. Brīžiem veidojas rindas, strādā divas darbinieces. Kāds nomaksā rēķinus, saņem sūtījumus, cits sūdzas par likstām, kuras pastā atrisināt nevar. Lielākoties pensionāri. Arī šo nodaļu vasarā bija plānots slēgt.

Pensionāri un invalīdi bez pasta neiztiks, saka Oksana Rēķe, kas Ilūkstes pusē savākusi apmēram 2000 parakstus pret nodaļas slēgšanu. "Kad lasīju tos parakstus, cilvēki izteica sašutumu, kāpēc? Kāpēc vajag slēgt pastu?" sacīja Oksana.

Liepiņš skaidroja, ka šī gada plānā bija slēgt vai mainīt formātu tajās pasta nodaļās, kuru apmeklētība bijusi zem 150 klientiem dienā. Atsevišķās nodaļās dienā ieradušies vien līdz 20 cilvēkiem.

Tikmēr Oksana savāktajiem parakstiem pievienojusi protesta vēstuli, ko nosūtīt "Latvijas pastam" un Satiksmes ministrijai. Vai un kad pasta reorganizācija atsāksies, vēl nav zināms.

KONTEKSTS:

"Latvijas pasts" bija lēmis slēgt vai reorganizēt 105 no 176 pasta nodaļām visā valstī. Tas publiskajā telpā raisīja sašutumu. Vietnē "manabalss.lv" tika sākta parakstu vākšana, lai lēmumu apturētu. Pasta rforma pagaidām ir apturēta pilnībā un neviena jauna pasta nodaļa netiks slēgta. Bet tās, kuru darbība pārtraukta – paliks slēgtas. Pasta nodaļu likteni izlems līdz aprīlim.

Satiksmes ministrija iepriekš uzdeva "Latvijas pasta" padomei atkārtoti izvērtēt ieceri, un uzņēmums lēma apstādināt plānu par nodaļu slēgšanu. 7. februārī padome atkāpās no amata.

Vienlaikus "Latvijas pasta" vadītāja Beāte Krauze-Čebotare atklāja, ka, samazinoties vēstuļu un abonētās preses daudzumam, valsts uzņēmums "Latvijas pasts" nonācis finansiāli smagā situācijā. Nepārveidojot nodaļas un saglabājot esošo tīklu, uzņēmumam nāktos strādāt ar zaudējumiem, kā rezultātā būtu jāprasa papildu finansējums no valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti