Rīta Panorāma

Gazas joslā pamiera laikā ierodas humānā palīdzība

Rīta Panorāma

Francijas pārstāve uzvar bērnu Eirovīzijā

Intervija ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču

Rinkēvičs par Kariņa lidojumiem: Varēja lidot arī ar komercreisiem

Valsts augstākajām amatpersonām jābūt iespējai izmantot speciālos vai privātos reisus neplānotu vizīšu gadījumā, tomēr ekspremjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") gadījumā varēja lidot arī ar komercreisiem, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Prezidents uzskata, ka iespējai izmantot speciālos reisus ir jābūt: "Covid-19 laikā un dažādu neplānotu vizīšu dēļ tādai iespējai izmantot speciālos vai privātos reisus ir jābūt. Bet vai tas nav pārvērties par tādu praksi, kur netiek vairs vērtēts gan samērīgums, gan izdevīgāki varianti?"

Šobrīd informācija tiekot vētīta, un, visticamāk, dažos gadījumos varēja lidot arī ar komercreisiem.

Tāpat Rinkēvičs kā neveiksmīgu kritizēja Krišjāņa Kariņa un arī Valsts kancelejas komunikāciju par šo jautājumu: "Sabiedrībai ir jāskaidro."

Viņaprāt, pareizs solis ir Valsts kontrolei vērtēt Kariņa lidojumus. "Tad mēs sapratīsim, vai visos gadījumos lietderīgums un samērīgums bijis ievērots un vai visos gadījumos tas ir noticis juridiski korekti," sacīja Rinkēvičs.

Viņš arī piebilda, ka līdz šim Valsts prezidenta amatā viņš lidojis tikai ar komercreisiem, bet neizslēdza iespēju doties arī ar kādu privātu reisu vizītē kopā ar uzņēmējiem.

"Ne komunikācijas ziņā, ne, izvērtējot visus šos lidojumus, mēs varētu teikt, ka tas bijis pareizi.

Es teiktu, ka no šādas prakses turpmāk vajadzētu atteikties un skaidrot katru gadījumu, kāpēc ir izvēlēts kāds pārvietošanās veids," sacīja prezidents.

KONTEKSTS:

Bijušais premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā vienotība") speciālos avioreisus jeb tā sauktās "privātās lidmašīnas" pēdējo trīs gadu laikā ir izmantojis 18 ārvalstu braucieniem. Par 32 lidojumiem no valsts budžeta samaksāti vairāk nekā 600 000 eiro.

Izpētot Valsts kancelejas datus, LTV raidījums "De facto" gan neguva pārliecību par šādu tēriņu lietderību katrā reisā. Vairākos gadījumos izskatās, ka dārgie lidojumi izmantoti, lai Kariņš varētu Latvijā atgriezties piektdienas vakarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti