Labrīt

Re:Check: Valdība palīdz plūdos Ukrainā cietušajiem, bet nepalīdzēja jekabpiliešiem

Labrīt

Eiropas Savienībā būs jāpārdod viedtālruņi, kuriem viegli var nomainīt baterijas

Māris Kučinskis: Pārtraukums robežas žoga izbūvē nav nācis par labu mūsu drošībai

Iekšlietu ministrs: Krievijas robežas infrastruktūra būs jāpilnveido

Vietām infrastruktūra uz Latvijas un Krievijas robežas būs jāuzlabo. Tā Latvijas Radio intervijā sacīja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts").

Kučinskis sacīja, ka uz Latvijas–Krievijas robežas daļa infrastruktūras ir tapusi, bet daļa nav pieņemta ekspluatācijā, jo darbi tika apstādināti pirms četriem gadiem.

Jāatgādina, ka 2019. gada rudenī Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par pārkāpumiem austrumu robežas ierīkošanā aizturēja bijušo robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru un "Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate"" līdzīpašnieku Māri Peilānu. Tāpēc būvniekam jaunus darbus vairs nepasūtīja. IDB sāktā izmeklēšana izauga līdz vairākām krimināllietām. Prokuratūra cēlusi apsūdzības vairākās krimināllietās, kas saistītas ar austrumu robežas ierīkošanas darbiem. Par krāpšanu, tās atbalstīšanu, kukuļņemšanu, koksnes zādzību un bezdarbību apsūdzēti gan bijušie robežsardzes darbinieki, gan vairāku uzņēmumu pārstāvji, vēstīja LTV raidījums "De facto".

Kučinskis gan atzina, ka trīs gadu pārtraukums robežas žoga izbūvē nav nācis par labu mūsu drošībai.

Turklāt nepilnīgo videonovērošanas sistēmu dēļ ir nepieciešams vairāk robežsargu, kas klātienē uzmana situāciju.  Viņaprāt, būtu jāuzlabo Krievijas robežas infrastruktūra, tostarp jāturpina aprīkošana ar videonovērošanu. Ministra izteikumi gan neliecināja, ka plānoti kādi konkrēti pasākumi, lai paātrinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanu.

Tikmēr saistībā ar situāciju uz Krievijas robežas pēc nedēļas nogales notikumiem Krievijā privātā militārā grupējuma "Vagner" kontekstā Latvija "ir piesardzīgāka", sacīja ministrs. Taču neesot indikāciju, ka situācija varētu mainīties, pauda Kučinskis, norādot, ka kopumā situācija ir mierīga. 

Savukārt situācija uz Latvijas un Baltkrievijas robežas ir stabila, vērtēja Kučinskis. Taču viņš norādīja, ka arvien turpinās nelegālās migrācijas spiediens, pie kā gan Latvijas dienesti "ir pieraduši".

Saistībā ar Baltkrievijas robežas izbūvi Kučinskis atzina, ka šajā jomā Latvija var apskaust Lietuvu un Poliju, jo šajās valstīs robeža jau izbūvēta un tas atslogo robežsardzes resursu. Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas līdz gada beigām būšot pabeigta aptuveni puse izbūves un palikšot 80 kilometri grūtāk izbūvējamās vietās, piemēram, purvos.

Uz Latvijas-Krievijas robežas izbūvētas patruļtakas 230 kilometru apjomā

Šobrīd uz Latvijas-Krievijas robežas ir izbūvētas patruļtakas 230 kilometru apjomā, kā arī četri iekaramie tilti, valdības sēdē 27. jūnijā informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārstāve Dace Plotniece.

Šobrīd nav izbūvēta infrastruktūra 53,6 km apjomā, norādīja Plotniece. Tāpat viņa atzīmēja, ka pēc mēneša varēs sagatavot laika rāmi nākamajiem būvniecības soļiem, lai varētu prognozēt, kad būs pabeigta žoga būvniecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti