Dienas ziņas

VUGD raizējas par karstā laika sekām uz ūdens

Dienas ziņas

Eiropas piensaimnieki prasa godīgas piena cenas

Karstumā palielinās pacientu skaits slimnīcās

Karstuma dēļ pieaug pacientu skaits slimnīcās

Latviju skāris karstuma vilnis, un pirmdien, 27. maijā, vairākās novērojumu stacijās labots maksimālās gaisa temperatūras rekords. Līdz ar karstumu cilvēki biežāk saskaras ar dažādām veselības problēmām un nonāk medicīnas iestādēs. Īpaša uzmanība karstajā laikā jāpievērš bērniem — viņiem ūdens jāuzņem biežāk nekā pieaugušajiem. Turklāt, veldzējoties ūdenī, bērni jāpieskata.

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) statistika nav apkopota, taču novērojumi liecina, ka pacientu skaits iestādē palielinājies. Tas noticis uz hronisko pacientu rēķina, jo slimnīcā vairāk vērsušies sirds un nieru slimnieki, kā arī tie, kas cieš no cukura diabēta. Tas ir izteiktāks vecāka gada gājuma cilvēkiem.

"Slimnīcā viņi vēršas ar it kā nespecifiskām sūdzībām, respektīvi – ir stāvokļa pasliktināšanās, bet viņi nesaprot, kas par lietu. Un, gala rezultātā secinot, ir skaidrs, ka šis cilvēks ir uzņēmis par maz šķidruma," skaidroja PSKUS Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Roberts Fūrmanis.

Kopš pagājušās pirmdienas uzņemts vairāk nekā 1200 pacientu. Kopumā būtiska pieauguma nav, taču novērots, ka tieši karstajās dienās pacientu ir vairāk.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) kopš 17. maija nonākuši astoņi bērni ar karstuma izraisītu drudzi un vemšanu, apdegumu nav. Taču aizvadītajās brīvdienās neatliekamā medicīniskā palīdzība slimnīcā nogādāja vidēji smagā stāvoklī esošu piecgadnieku, kurš bija rotaļājies ārā. Neatliekamā palīdzība bija nepieciešama vēl četriem cilvēkiem, kas veldzējās ūdenī.

"Neatliekamo palīdzību sniedza diviem jauniešiem un diviem bērniem, kas bija slīkuši. Divi no jauniešiem bija lietojuši alkoholu," atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Operatīvā vadības centra ārsta palīgs Imants Upīts. 

Glābšanas dienestā norādīja, ka šogad no ūdenstilpēm izcelti 33 cilvēki, taču šajā peldsezonā, kas sākās pirms desmit dienām, no ūdens izcelti septiņi bojāgājušie.

Dienestā zināms, ka tikai vienā gadījumā nelaime notikusi peldoties.

Arī Rīgas 2. slimnīcā pacientu skaits pieaudzis par piektdaļu. 

"Cilvēks karstā laikā, pieņemsim, var zaudēt līdzsvaru, koordināciju, kā rezultātā gūt traumu, un tad gan viņš nonāk pie mums, tas var būt gūžas kaula lūzums, kur ļoti nopietna ārstēšana, operācija, vai arī citu kaulu lūzumi, kur vajadzīga ārstēšanās slimnīca," teica Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs Sandris Petronis.

Arī kritienus un neuzmanības rezultātā gūtās traumas ietekmē karstuma izraisītie hroniskie saasinājumi, komentēja slimnīcā. Ārsti atgādināja – lietot ūdeni un ilgstoši neuzturēties saulē, ja tas ir iespējams.

Palielinās bērnu traumatisms

Karstajam laikam turpinoties, trešdien, 29. maijā, pārspēti vairāki karstuma rekordi, lauzti vismaz astoņi rekordi. Tomēr medicīnas iestādēs situācija ir atšķirīga.

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā norādīja, ka slodze ir liela, bet tā nav saistīta ar karstumu. Arī Ziemeļkurzemes slimnīcā Ventspilī un Talsos nav konstatēts pacientu skaita pieaugums vai pārkaršanas gadījumi, bet nedaudz palielinājies bērnu traumatisms. Līdzīga situācija Bērnu slimnīcā – lielākā daļa bērnu slimnīcā nonāk ar traumām, samērā smagām, kā arī ir daudz angīnas un smaga klepus gadījumu.

Pēdējo divu dienu laikā pārkaršanas dēļ Bērnu slimnīcā nogādāti trīs bērni.

Arī Vidzemes slimnīcā nenovēro pacientu skaita palielinājumu, taču ir bijuši gadījumi, kad cilvēki sūdzējušies par sirds ritma izmaiņām. Slimnīcās norāda, ka karstums ir īpaši bīstams hroniskajiem pacientiem. Slimības paasinājumi var būt ļoti dažādi, bet viens no galvenajiem iemesliem ir pārkaršana un samazināts šķidruma daudzums organismā.

Ievērojami pieaudzis pacientu skaits Daugavpils slimnīcā

Tikmēr Daugavpils reģionālajā slimnīcā pacientu skaits pēdējās dienās ievērojami pieaudzis. Ikdienā to apmeklē aptuveni 70 pacientu, taču pašlaik tie ir aptuveni 120 pacientu dienā. Galvenokārt tie ir pacienti, kuriem ir hroniskas saslimšanas. 

Arī Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā biežāk nonāk pacienti ar dažādām hroniskām saslimšanām. Slimnīcā izteikti sajuta pacientu pieplūdumu, iestājoties karstajam laikam, bet pēdējās divās dienās pacientu skaits nav vērā ņemams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti