Dienas ziņas

Lūznavā karavīri organizē Krusta ceļu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Policija: Atkritumos izmestais zīdainis bija iznēsāts 9 mēnešus

Joprojām meklē Liepājas atkritumu poligonā atrastā zīdaiņa māti; bērns bija dzimis februārī

7. martā atkritumu poligona šķirošanas punktā Grobiņas pagastā atrastais zīdainis bija dzimis februārī un, iespējams, zīdaiņa māte nebija stājusies grūtniecības uzskaitē, informējusi Valsts policija (VP), kura aicinājusi iedzīvotājus palīdzēt noskaidrot mirušā zīdaiņa māti.

VP par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas "Noziegumi pret personas veselību" un nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu jaundzimušā nāves iemeslu. Kriminālprocesā joprojām turpinās pirmstiesas izmeklēšana un, veicot procesuālās darbības, ir pārbaudītas vairākas versijas, taču tās nav apstiprinājušās. 

Turpinot šķetināt notikušo, VP noderētu sabiedrības sniegtā informācija.

Pastāv iespēja, ka iespējamā zīdaiņa māte nav stājusies grūtniecības uzskaitē, taču zināms, ka bērniņš iznēsāts pilnu grūtniecības laiku.

Tāpat šobrīd policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka meitenīte nākusi pasaulē šā gada februāra mēnesī. Policija neizpada, vai atrastā meitenīte bija nesen mirusi vai kopš nāves pagājis ilgāks laiks, tāpat netiek atklāts, vai bērniņš atrasts apģērbts vai kails. 

VP aicina atsaukties iedzīvotājus, kuriem ir informācija par sievietēm, kuras bijušas gaidībās, taču kurām šobrīd aprūpē nav zīdainis. Jebkura informācija ir noderīga izmeklēšanai un tiks pārbaudīta. Anonimitāte garantēta. Iedzīvotāji aicināti informēt policiju, zvanot uz tālruņa numuru 110 vai sūtot informāciju e-pastā [email protected].

Arī atkritumu poligonā strādājošie cer, ka izdosies noskaidrot zīdainīša māti. Lai gan no piedāvātās psiholoģiskās palīdzības un brīvdienām līķa atradēji atteikušies, notikušais kādas sekas, iespējams, ir atstājis. 

"Cilvēki izmet atkritumos dažādas lietas, kāda lelle bijusi, un kādam darbiniekam ir neliela nošausmināšanās un atcerēšanās, taču drīzāk ir mūsu publiskais nosodījums, ka vispār šāda situācija var būt," norādīja SIA "Eco Baltia vide" pārstāve Alise Zvaigzne.

Uzņēmumā pastāstīja, ka tajā katru dienu no vairākiem novadiem nonāk kopumā 72 tonnas sadzīves atkritumu. Tieši no kurienes atveda to daļu, kur atradās mirušais bērns, vēl nav zināms.

VP pārstāvis Kārlis Mazurs-Mago norādīja, ka nav izslēgts, ka mazulis nonācis atkritumos kādā citā Latvijas reģionā un tad atvests līdz Grobiņas pagastam.

KONTEKSTS:

SIA "Eko Kurzeme" (tagad "Eco Baltia vide") atkritumu šķirošanas rūpnīcā "Skudras", kas atrodas "Liepājas RAS" teritorijā, 7. martā atrasts jaudzimušas meitenītes līķis.

Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti