Rīta Panorāma

Berlīnē noraida ideju par klimata neitralitātes sasniegšanu līdz 2030. gadam

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar LU rektoru Indriķi Muižnieku

Rektors: Latvijas Universitāte veidos arī vienotu «doktorantūras skolu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Latvijas Universitātes (LU) plāns samazināt fakultāšu skaitu paredz arī vienotas kopējās doktorantūras skolas izveidi, LTV "Rīta panorāma" atklāja LU rektors Indriķis Muižnieks.

Viņš pastāstīja, ka šajā vienotajā struktūrā tad katrs projekts būs atsevišķs pētījumu projekts.

Tāpat šāda vienotā struktūra ļaus visiem doktorantiem apgūt kopīgus priekšmetus, kas vajadzīgi visiem augstākās raudzes intelektuāla darba veicējiem, un tas būs nopietns ieguldījums, lai universitātes attīstības ceļš būtu straujāks, norādīja Muižnieks.

KONTEKSTS:

Latvijas Universitāte (LU) plāno būtiski samazināt fakultāšu skaitu. Fakultāšu nebūs mazāk par četrām, bet maksimālais fakultāšu skaits varētu būt sešas vai septiņas.

Patlaban LU ir 13 fakultātes, kas aptver četras zinātņu nozares. Dabaszinātņu nozarē LU darbojas Bioloģijas, Datorikas, Fizikas, matemātikas un optometrijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu un Ķīmijas fakultāte. Humanitārās un mākslas zinātnes var apgūt Humanitāro zinātņu, Teoloģijas un Vēstures un filozofijas fakultātē. Sociālās zinātnes pārstāv Biznesa, vadības un ekonomikas, Juridiskā, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas un Sociālo zinātņu fakultāte. Savukārt medicīnas un veselības zinātnes tiek pārstāvētas Medicīnas fakultātē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti