Jēkabpils pusē līdz ar ledus izkustēšanos Daugavā applūst Sakas sala

Pirmdienas vakarā Jēkabpils teritorijā sākās ledus iešana Daugavā. Ūdens līmenis paaugstinājās par metru un turpina celties arī otrdien, šobrīd sasniedzot 6,16 metrus. Rezultātā novadā jau applūdušas pirmās teritorijas – plūdi skar lejpus Jēkabpilij esošo Sakas salu, kur no ārpasaules jau nošķirtas trīs mājas.

Jēkabpils novada civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts norādīja: "Šobrīd ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils novērojumu stacijas ir pāri sešiem metriem jau, tendence tam ir paaugstināties saistībā ar to, ka ledus joprojām nav izkustējies pie Prižiem. Ledus sablīvējuma sākums atrodas iepretim Sakas salas sākumam. Vienlaidus ledus ir saglabājies līdz pat Pļaviņām."

Tikmēr Sakas salā applūduši piebraucamie ceļi trim mājām, kas neļauj pie tām nokļūt. 

Luksts stāstīja: "Viena no tām [mājām] ir uzreiz pie Sakas tilta labajā pusē, un iedzīvotāja evakuējās. Bija nepieciešama viņai arī palīdzība. Turpat esošie Jēkabpils novada pašvaldības darbinieki no vides nodaļas palīdzēja šai kundzei operatīvi tikt ārā no mājas. Ir uzdots uzdevums mūsu kapitālsabiedrībai "Jēkabpils pakalpojumi" apzināt materiālus tehniskos, kuri būtu nepieciešami, lai ierobežotu ūdens plūsmu. Kritiskā vieta mums, ņemot vērā pagājušā gada pieredzi, ir Zvejnieku iela. Pa turieni pirmo sāka iet ūdens iekšā, bet, ņemot vērā, ka ledus sablīvējums ir salīdzinoši tālu no tās vietas, tad mēs prognozējam, ka mēs spēsim noreaģēt laicīgi, ja būs nepieciešams veikt kādus pasākumus ūdens ierobežošanai."

Savukārt pie Pļaviņu ielas 72 ledus gabali tika pārstumti pāri Jēkabpils aizsargdambim, ko pagājušā gada plūdi skāra vissmagāk. SIA "Jēkabpils pakalpojumi" dots uzdevums atbrīvot brauktuvi. 

Līdz aizsargdambja pārplūšanai vēl esot ļoti tālu, un šāda iespēja pašlaik vēl netiekot izskatīta, sacīja Luksts.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) norādīja, ka tuvākajās dienās turpināsies ūdenslīmeņa paaugstināšanās Daugavā, ledus ies garākos posmos, iespējama sastrēgumu veidošanās. Piemēram, pie Daugavpils Daugavas ūdens līmenis sasniedzis 5,85 metrus virs stacijas nulles atzīmes un pietuvojies dzeltenajam drošības brīdinājuma līmenim, kas tiks izsludināts, ūdenim paceļoties vēl par 15 centimetriem.

Arī citās Latvijas austrumdaļas upēs nokrišņu ietekmē ūdenslīmenis paaugstināsies, atzīmēja LVĢMC.

KONTEKSTS:

2023. gada janvārī Daugavā pie Jēkabpils sakrājās vižņi un sākās plūdi. Plūdos cieta pilsētas aizsargdambis, kas atsevišķās vietās tika izskalots un bija steidzami jālabo. Jēkabpilī joprojām turpinās Daugavas aizsargdambja remonts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti