Dienas ziņas

Vēsturisko tērpu izstāde Kuldīgā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kristīgās konfesijas kopīgi aizlūdz Izraēlas atbalstam

Kristīgās konfesijas pie Brīvības pieminekļa kopīgi aizlūdz Izraēlas atbalstam

Latvijas kristīgās konfesijas svētdien pēcpusdienā pie Brīvības pieminekļa Rīgā kopīgi aizlūdza par Izraēlas tautu. "Hamās" nežēlīgais uzbrukums nav attaisnojams, un visas antisemītiskās izpausmes Eiropā un pasaulē tāpat, pauda sanākušie.

Aizlūgt par Izraēlu bija sanākuši apmēram 100 cilvēku, lūdzot par to, lai pasaulē valdītu miers. Plīvoja Izraēlas un Latvijas valsts karogi, skanēja Izraēlas valsts himna, un, lai gan ārā ir auksts, cilvēki sapulcējās pie Brīvības pieminekļa, izrādot solidaritāti Izraēlas tautai.

"Mans bijušais kaimiņš ir Izraēlā. Tad, kad bija iespēja pārcelties, viņš pārcēlās un Jeruzalemē dzīvo," pastāstīja uz pasākumu atnākusī Maija. "Tāpēc es nāku atbalstīt. Lai viņiem būtu miers, saticība, tā, kā ir paredzēts."

"Tu saproti, ka teroristi ir uzbrukuši Izraēlai. Tu vienkārši atbalsti. Atbalsti Izraēlu un iestājies par!" teica Līga. 

"Hamās" teroristi oktobrī slaktiņā nogalināja ap 1400 izraēliešu, gūstā saņēma vairāk nekā 240 cilvēku. Izraēla valstī izsludināja karastāvokli un  karš turpinās."

"Lai miers Izraēlā būtu. Tikai par mieru," sacīja Artūrs. "Mēs visi vēlamies mierīgi gulēt, vai ne? Es arī domāju, ka visi vēlas. Lai nebūtu karš, lai pārtrauktu karu."

"Mēs esam dzimuši Ukrainā, bet mēs mīlam Izraēlu un esam par Izraēlu," pastāstīja Valentīna. "Tā kā mūsu dzimtajā valstī tagad ir karš un Izraēlā arī ir karš, mēs nācām šeit atbalstīt un lūgt Dievu, lai būtu miers Ukrainā, Izraēlā, Jeruzalemē."

"Visi kopā mēs saprotam, ka mēs visi esam par mieru. Visi ticam Dievam. Dievs, svētī Latviju un arī Izraēlu, saprotams!" teica rabīns Menahems Barkahans. 

Kopīgs aizlūgums par mieru bija pulcēšanās galvenais mērķis.

"Karš ir sakāve. Kā saka pāvests Francisks, tā ir sakāve mums visiem," sacīja Romas katoļu baznīcas bīskaps Andris Kravalis. "Viņš saka, ka tieši lūgšana ir pirmā stāja, kad mēs darām brīvas savas sirdis no naida, no ļaunuma, un ka mēs tādā veidā arī apliecinām savu vēlmi un labo gribu par mieru, par izlīgšanu, piedošanu. Par cilvēktiesībām."

"Mēs kā kristieši arī ļoti pārdzīvojam to, kas notiek Izraēlā," uzsvēra Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes draudzes Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Krists Kalniņš. "Pārdzīvojam par karu un par tām ciešanām, kuras šobrīd piedzīvo Izraēlas tauta, un mēs šodien šeit nākam, lai apliecinātu, ka mēs esam lūgšanās kopā, un, protams, lūdzam Dievu, lai iestājas miers.

KONTEKSTS:

Palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamās" teroristi 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas. Slaktiņā tika nogalināti ap 1400 izraēliešu, galvenokārt civiliedzīvotāji. "Hamās" kaujinieki arī saņēma gūstā vairāk nekā 240 cilvēku un nogādāja Gazas joslā.

Izraēla izsludināja valstī karastāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. Kaujās iesaistīti arī sauszemes spēki. Vairākas nedēļas Izraēla arī īstenoja Gazas joslas pilnīgu blokādi, atslēdzot teritorijai elektrības un ūdens padevi, kā arī ierobežojot humānās palīdzības piegādes.

Kopš oktobra sākuma Gazas joslā iekšēji pārvietoti vismaz 1,1 miljons cilvēku. Liela daļa devušies uz teritorijas dienvidiem, daudzi meklē patvērumu slimnīcās. Konflikta laikā nogalināti arī vismaz 100 ANO darbinieki, kā arī aptuveni 50 žurnālisti.

Izraēla apgalvo, ka cīņas Gazas joslā turpināsies, līdz teroristu grupējums "Hamās" tiks pilnībā iznīcināts, un vaino "Hamās" par slēpšanos aiz civiliedzīvotāju un civilās infrastruktūras vairoga. 

Tikmēr starptautiskā sabiedrība vairākkārt aicinājusi Izraēlu maksimāli izvairīties no civiliedzīvotāju upuriem un Gazas joslā ieviest humānās pauzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti