Sper soli tuvāk LTV un Latvijas Radio apvienošanai

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio – apvienošanu, ko paredz Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma grozījumi.

LTV un Latvijas Radio apvienošana paredzēta no 2025. gada 1. janvāra, un vienotā medija nosaukums būs Latvijas Sabiedriskais medijs.

Arī pēc abu mediju apvienošanas LTV un Latvijas Radio galvenie redaktori turpinās darbu Latvijas Sabiedriskajā medijā attiecīgi kā radio programmu un televīzijas programmu satura galvenie redaktori līdz brīdim, kad Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) ievēlēs Latvijas Sabiedriskā medija galveno redaktoru.

Mediju apvienošana paredzēta divos posmos: vispirms plānots apvienot finanšu vadību, juridisko nodrošinājumu, lietvedību, bet līdz 2026.gadam sagatavot apvienotā medija galīgās struktūras ieviešanu. Tāpat jau šogad sāksies darbs pie abu mediju vienotas atalgojuma sistēmas, kas patlaban LTV un Latvijas Radio ir atšķirīga, kā arī vēl būs jārisina jautājums par telpām, kurās atradīsies vienotais medijs, informēja Saeimas Preses dienests.

Kopējais nepieciešamais finansējums abu mediju apvienošanai vienā uzņēmumā ir ap 384,4 tūkstošiem eiro, norādījuši likumprojekta autori.

Šī nav pirmā reize pēdējo gadu laikā, kad Saeimas darba kārtībā nodos likuma grozījumus par sabiedrisko mediju apvienošanu. Taču šoreiz likumu pavada arī valdības lēmums par papildu finansējumu turpmākajos trīs gados sabiedrisko mediju darbam. Budžeta plāni gan vēl būs jāapstiprina arī Saeimai.

Plāns paredz, ka līdz nākamā gada beigām SEPLP ar sabiedrisko mediju vadību gatavos mediju apvienošanas praktiskus uzdevumus, kas nozīmē pārvaldības modeļa izveidi, atalgojuma sistēmu salāgošanu. Sabiedriskajiem medijiem apvienošanas procesā turpmākajiem gadiem paredzēts lielāks finansējums, tam līdz 2026. gadam sasniedzot 0,12% no iekšzemes kopprodukta.

KONTEKSTS:

Par sabiedrisko mediju apvienošanas un turpmākas attīstības scenārijiem sarunas ilgušas vairāk nekā desmit gadu. Sabiedrisko mediju uzraugs – Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) – 2021. gada februārī aicināja apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju 2024. gadā un mediju budžetu piesaistīt konkrētu nodokļu ieņēmumiem. Šogad marta sākumā Saeima konceptuāli atbalstījusi ieceri par apvienotā sabiedriskā medija izveidi, taču vēlāk koalīcija vienojās nesteigties ar mediju apvienošanu un nevirzīt tālāk nepieciešamos likuma grozījumus.

Pirms lēmuma par apvienošanu politiķi vēlējušies sagaidīt redzējumu par turpmāko finansēšanu. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija atbalstīja vienota sabiedriskā medija finansēšanas modeli izstrādāt kā trīs gadu attīstības plānu, vienlaikus pakāpeniski kāpinot medijam piešķirto finansējumu līdz vismaz 0,12% no IKP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti