Liepājā jauni latviešu valodas bezmaksas kursi – skolēnu vecākiem

Acīmredzot pirmo reizi Latvijā bezmaksas kursi tiek piedāvāti tieši šādai mērķa grupai – skolēnu vecākiem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā (taču jāpalīdz bērniem gatavot mājasdarbus). To, kas vēlas mācīties šajos kursos, ir daudz, droši vien būs pietiekami papildu grupai, Rus.LSM.lv noskaidroja Liepājas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centrā.

Ideja par šādiem kursiem radās Liepājas Izglītības pārvaldē, kad sākās pilnīga pāreja uz mācībām latviešu valodā.

"Mēs sapratām, ka palīdzība vajadzīga ne tikai skolotājiem un skolēniem, bet arī ģimenēm. Jo arī jauktajās ģimenēs, kurās viens no vecākiem ir latvietis, bet otrs mazākumtautības pārstāvis, nereti runā mazākumtautības valodā. Vai arī ģimene, kurā abi vecāki ir no mazākumtautībām. Skaidrs, ka mums jāstrādā arī ar vecāku auditoriju. Tā radās ideja par kursiem vecākiem. Man jau zvanīja un pateicās, ka ir šāda iespēja uzlabot latviešu valodas zināšanas," Rus.LSM.lv pastāstīja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.      

Kursu mērķauditorija ir vecāki, kuru bērni mācās Liepājas skolās, jo ir sarežģīti palīdzēt bērnam gatavot mājasdarbus, nezinot valodu. Kursi sāksies 30. oktobrī, nodarbības notiks Liedaga ielā 5 pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 17.30 līdz 19.30, tieši pēc darba var paspēt. Kopējais kursu ilgums ir 42 akadēmiskās stundas, tie beigsies 14. decembrī. Pieteikumus pieņem līdz 27. oktobrim, anketa jāaizpilda šeit.

"Būs divas grupas, pavisam plānojam uzņemt 34 cilvēkus. Ja pieprasījums būs ļoti liels, uzņemsim vēl vienu grupu, tie būs vēl 15 līdz 17 cilvēki," Rus.LSM.lv pastāstīja Izglītības pārvaldes komunikācijas vadītāja Renāte Meļķe un piebilda, ka līdz trešdienas vakaram saņemti jau 35 pieteikumi.

Izglītības ministrijā liepājnieku iniciatīva tiek vērtēta ļoti augstu. Pēc visa spriežot, Liepāja ir pirmā Latvijas pašvaldība, kurā uzņem kursu dalībniekus no tādas grupas (katrā ziņā nekādus precedentus publiskajā informācijas telpā Rus.LSM.lv atrast neizdevās.)

"Mēs savā budžetā turpinām rezervēt līdzekļus līdzīgiem kursiem. Domāju, ka vispār ciešāk jāsadarbojas ar vecākiem un jāpiedāvā ne tikai valodas kursi, bet jārīko arī, piemēram, psiholoģijas lekcijas. Tas ir īpaši aktuāli saistībā ar vardarbības gadījumiem. Pieaugušie arī jāizglīto, jo daudz kas nāk no ģimenes," sacīja Kristīne Niedre-Lathere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti