Panorāma

Trīs ukraiņu ārsti Rīgā apgūst mikroķirurga prasmes

Panorāma

Panorāma

Liepājā no vardarbības skolā cieš 4. klases bērns

Liepājā no klasesbiedra vardarbības ik dienu cieš bērni; skola un sociālais dienests – bezspēcīgi

Liepājas 8. vidusskolā 4. klases bērnu ar īpašām vajadzībām ik dienas sit klasesbiedrs, un bērns pat baidās iet uz skolu. Ģimene vērsusies skolā, sociālajā dienestā, taču vardarbība turpinās. "Ko vēl mums darīt? Gaidīt, kamēr nosit?" jautā puikas ģimene. Turklāt viņš nav vienīgais bērns klasē, kurš cieš no viena konkrēta bērna varmācības. 

Cietušā bērna māsa Ramona Kalniņa pastāstīja: "Viņš teica, ka viņam sit, sper, gan pa vēderu, gan pa galvu. Ļoti nepatīkama situācija, ka tev katru dienu tiešām jāsatraucas, vai atkal nebūs kāda sūdzība. Šie pāridarījumi ir katru dienu, izņemot tikai tad, kad tā agresora nav skolā. Tad mans brālis nāk priecīgs, laimīgs mājās, jo viņam neviens nav darījis pāri."

Tagad puisim, kurš ir bērns ar īpašām vajadzībām, ir bail iet uz skolu, bet skola situāciju nerisinot, apgalvoja māsa. Turklāt viņš nav vienīgais bērns klasē, kurš cieš no viena konkrēta bērna varmācības. 

"Skolotāja šajā gadījumā ir reāli bezspēcīga. Viss, ko viņi var darīt, ir nodot šo sūdzību sociālajam pedagogam, mammai, protams, vecākiem, bet, ja vecāki īsti nereaģē, tad ir jāvēršās kaut kur citur," norādīja Ramona.

Vardarbībā cietušā māte ir vērsusies skolā, taču atbilde no skolas joprojām nav saņemta. Arī televīzijai komentāru skola atteicās sniegt. Savukārt Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere atzina, ka šī situācija ir ieilgusi: 

"Tā ir tāda jau no mācību gada sākuma. (..) Ir iesaistīti visi atbildīgie dienesti, lai saprastu tiešām patiesos lietu apstākļus."

Pāridarītājs jau iepriekš bijis skolas uzmanības lokā par uzvedības problēmām un esot apmeklējis psihologu vasarā, kā arī vecāki atsaukušies Izglītības pārvaldes aicinājumam vērsties pie sociālā dienesta. 

"Kamēr vēl visas lietas skaidrojas un apstākļi precizējas, tad tas, ko mēs darīsim un skola no savas puses, – organizēs, ka mācību procesā, mācību stundās piedalīsies skolas atbalsta personāls. Tas būs vai nu speciālais pedagogs vai pedagoga palīgs," teica Niedre-Lathere.

Sapulcē skolā šonedēļ ieradās arī Valsts policijas pārstāvji, kas tagad sola rīkot preventīvus izskaidrojošus pasākumus. Par situāciju policiju informēja skola. 

"Ja situācija ir akūta un notiek fiziska iespaidošana – kaušanās, draudēšana, tiek atņemtas mantas, notiek izspiešana, par to noteikti ir jāinformē policija nekavējoties. Tie jau ir nopietni likuma pārkāpumi," komentēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Vita Vīlistere.

Arī cietušā bērna vecāki plāno vērsties policijā, bet Izglītības pārvalde daudz nopietnāk sekos līdzi, kā skola un pedagogi risina sarežģīto situāciju skolā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti