1:1

(Zīmju valodā). Aktuālā intervija 1:1. Basketbola treneris Luka Banki

1:1

(Zīmju valodā). Aktuālā intervija 1:1

1:1. Eksprezidents Valdis Zatlers

Zatlers par politisko situāciju: Garlaicīgi un nožēlojami

Pašreizējā politiskā situācija, kad ir nomainījusies valdība, ir vērtējama kā garlaicīga un nožēlojama, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš uzsvēra, ka izmisīgā valdības krišana un diezgan sasteigtā un prognozējamā valdības veidošana atņēma valstij laiku. "Šis laiks ir nomests zemē," uzskata Zatlers. "Ja nav valsts varas, valsts ir pārejas stāvoklī – nevarat no valsts pārvaldes pat "nē" dabūt, par "jā" nemaz nerunājot."

Taču tas, ka valdība izveidosies septembra vidū, bijis samērā prognozējami, jo pieredzējušie politiķi saprot, ka tas ir pēdējais brīdis, lai vienotos par budžetu, turpināja Zatlers.

Arī politiķu reakcija uz iedzīvotāju problēmu risināšanu bijusi novēlota, tāpēc – "nožēlojami".

Eksprezidents vērtēja, ka "Jaunā Vienotība" savu varu tagad ir nostiprinājusi de facto, un tās rokās ir atslēgas atbildei uz jautājumu, vai Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") vadītā valdība būs ilgstoša, vai arī tā nestrādās līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām.

"Problēma būs tāda pati – nevar nogāzt valdību, ja partneri to negrib," rezumēja Zatlers.

Savukārt Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), pēc eksprezidenta domām, šobrīd "iet cauri savam attīrīšanās ceļam, viņi būs spiesti maksāt par to, ka iekļuva valdībā".

Taču nožēlojama ir ZZS rīcība attiecībā uz Aivaru Lembergu ("Latvijai un Ventspilij"). "Runāt pirms vēlēšanām vienu, tagad nerunāt un pat neatteikties no saviem vārdiem pirms vēlēšanām, tā nav konsekvence. Tas atkal ir nožēlojami," sacīja Zatlers.

Arī ZZS politiķes Daigas Mieriņas intervija pirms 14. Saeimas vēlēšanām, pēc Zatlera domām, salika pa plauktiņiem, kāds ir ZZS mērķis un vērtības.

"Var radīt tēlu, ka Ventspilī viss ir kārtībā, un tad arī Latvijā viss būs kārtībā, bet mēs īstenībā nezinām, vai Ventspilī viss ir kārtībā," sacīja Zatlers. "Visiem saimniekiem ir raksturīga viena īpašība – viņi ir nedaudz alkatīgi."

Lemberga ietekme, pēc Zatlera domām, nepieaugs: "Neviens jau nav formulējis, kādas īsti ir Lemberga intereses, kuras viņš gribētu realizēt caur darbu valdībā, kurus procesus viņš grib ietekmēt. To neviens žurnālists nav papētījis."

Eksprezidents arī uzskata, ka bija iespēja saglabāt līdzšinējo koalīciju, bet politisko prasmju trūkuma dēļ "Apvienotais saraksts" palicis opozīcijā. "Tagad esam situācijā, ka "Vienotība" dominē," piebilda Zatlers. 

KONTEKSTS:

Saeima 15. septembrī ar 53 balsīm apstiprināja trīs partiju – "Jaunās Vienotības", Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), "Progresīvo" – veidoto Ministru kabinetu Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") vadībā. Opozīcijā tika atstāti līdzšinējie valdības partneri – "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti