Ādažos tapis dienas centrs cilvēkiem ar garīga rakstura un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Ādažos atklāts dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem un rehabilitācijas centrs bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem “Ādažu ūdensroze”, informēja novada dome.

Dienas aprūpes un rehabilitācijas centrs būs atbalsts ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem. Centrā būs pieejami fizioterapeita ergoterapeita, silto smilšu speciālista pakalpojumi un interaktīvi sensorā istaba.

Savukārt dienas aprūpes centra klienti – pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem – varēs attīstīt savas prasmes keramikā, šūšanā, sveču liešanā, stikla kausēšanā un rokdarbos. Klienti lielāko dienas daļu pavadīs centra lielajā virtuves telpā – saimes istabā – un būs iesaistīti brokastu un launaga gatavošanas procesā, kā arī varēs pagatavot sev dažādus citus gardumus.

Saimes istabas mērķis ir klientus iesaistīt ikdienas sadzīves pienākumos – mācīt, kā nomazgāt savu šķīvi, nolikt krūzi un citas ikdienā noderīgas lietas. Visas dienas aprūpes centra telpas domātas attīstībai un prasmju apgūšanas pielietošanai.

Dienas aprūpes centram izveidots arī savs permakultūras dārzs – “Sajūtu dārzs”, kurā centra klienti  varēs audzēt burkānus, salātus, tomātus, gurķus un zemenes.

Personas ar garīga rakstura traucējumiem un bērni ar funkcionāliem traucējumiem dienas centra pakalpojumus deinstitucionalizācijas projekta ietvaros saņems bez maksas. Tāpat dienas centra pakalpojumus būs iespējams saņemt arī ārpus deinstitucionalizācijas projekta ietvariem par maksu saskaņā ar noteikto cenrādi.

Ģimenēm, kurās dzīvo cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem, centrs radīs iespēju pilnvērtīgāk atgriezties darba tirgū un citās dzīves aktivitātēs. Vietvara cer, ka centrs palīdzēs ādažniekiem kļūt tolerantākiem, iejūtīgākiem un saprotošākiem pret atšķirīgo.

Projekts īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti