Limbažu dome par ieceri reorganizēt 7 bibliotēkas sagaidīs nozares padomes atzinumu

Limbažu novada dome šodien, 25. aprīlī, visticamāk, vēl nelems par septiņu bibliotēku reorganizāciju, bet vispirms sagaidīs Latvijas Bibliotēku padomes (LBP) atzinumu, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" apliecināja Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (Latvijas Reģionu apvienība).

Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs
00:00 / 07:31
Lejuplādēt

Viņš pastāstīja, ka reorganizējot septiņas novada bibliotēkas, plānots ietaupīt vismaz 120 tūkstošus eiro. Dome šodien bija paredzējusi par šo jautājumu lemt, taču to nāksies atlikt, lai sagaidītu LBP atzinumu. Padome gan to vēl nav devusi mēneša laikā.

Novada mērs uzsvēra, ka ir bibliotēkas, kas ierīkotas dzīvoklī, tās neesot bibliotēkas ar "skaistām, lielām telpām", turklāt visi ietaupījumi tikšot atgriezti šajā nozarē. 

"Ir bibliotēkas, kur pats bibliotekārs ir lūdzis slēgt to ciet, jo cilvēki nenāk. Vienā bibliotēkā ir viens apmeklējums mēnesī," situāciju ieskicēja Straubergs. 

Bibliotekāri arī norādījuši, ka pietrūkst jaunu grāmatu krājumu, telpām nepieciešami remonti. "Pusmiljonu eiro vajag, lai savestu kārtībā," piebilda novada mērs.

Viņš arī uzsvēra, ka bibliotēkas pakalpojumi iedzīvotājiem būs pieejami, lai arī nedaudz tālāk no dzīvesvietas kā līdz šim. Tāpat grāmatas varēs piegādāt ar sociālā dienesta starpniecību. Kādā bibliotēkā tiks iekārtots kopienas centrs, būs centralizētas struktūrvienības. Ietaupot plānots arī palielināt esošo bibliotekāru atalgojumu.

"Skaidrs, ka finanšu situācija pašvaldībās nav tā spožākā. Esam jau administrāciju optimizējuši, atlaiduši cilvēkus. Mēs šo darbu efektivizējam. Mantojumā mums ir palikušas lielas parādsaistības, 1,1 miljonu eiro maksājam kredītprocentos. Vēl arī skolu tīklā ir pieauguši izdevumi," norādīja novada mērs. 

Uz jautājumu, kā LBP atzinums varētu ietekmēt domes lēmumu, ja reiz pašvaldībai vajag ietaupīt naudu, Straubergs pauda cerību, ka padomē ir profesionāļi, kas sniegs labu, argumentētu padomu. "Varbūt slēgsim kaut ko citu, piemēram, kādu skolu. Ceru, ka atzinums būs izsvērts un tur būs argumenti," viņš teica, aicinot nolikt malā emocijas un situāciju vērtēt racionāli. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti