Panorāma

Ģimenes ārstiem reģionos būs vairāk naudas

Panorāma

Panorāma

Bibliotēku padome atbalsta Limbažu novada bibliotēku slēgšanu

Bibliotēku padome dod zaļo gaismu Limbažu novada bibliotēku reorganizācijai

Kultūras ministrijas konsultatīvajā Bibliotēku padomes sēdē otrdien, 21. maijā, atbalstīta septiņu Limbažu novada pašvaldības bibliotēku reorganizācija, informēja ministrijā.

Sēdē uzklausīta novada pašvaldības pārstāvju sniegtā informācija par Straumes, Stienes, Ārciema, Bīriņu, Vitrupes, Katvaru un Braslavas bibliotēkas apkalpojamo lietotāju skaitu un iedzīvotāju iespējām saņemt bibliotēku pakalpojumus pēc reorganizācijas, tostarp iespēju nokļūt līdz tuvākajai bibliotēkai, izmantojot sabiedrisko transportu, kā arī iespēju saņemt pakalpojumus dzīvesvietā. 

Plānots, ka četrās no reorganizējamām bibliotēkām arī turpmāk būs bibliotēkas pakalpojumu punkts.

Izvērtējot iesniegto informāciju, Bibliotēku padome balsojuma rezultātā lēma atbalstīt reorganizāciju. Limbažu domē par šo jautājumu lems ceturtdien.

"Galvenais, ko padome vērtēja, ir iedzīvotāju iespējas saņemt bibliotēku pakalpojumus pēc reorganizācijas. Tas ir gan attālums līdz tuvākajai bibliotēkai, gan iespēja saņemt pakalpojumus mājās. Gan, kas ir ļoti būtiski, nokļūt līdz tuvākajai bibliotēkai ar sabiedrisko transportu," norādīja Kultūras ministrijas Valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš.

Limbažu novada pašvaldība sanāksmē apliecināja, ka bibliotēku pakalpojumu pieejamība novadā tiks nodrošināta.

Jautājums par bibliotēku tīkla nākotni aizvadītajā nedēļā tika skatīts arī valdību veidojošo partiju Sadarbības sanāksmē. Atbilstoši lemtajam, Kultūras ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) šobrīd gatavo ziņojumu par šo jautājumu izskatīšanai 27. maija Sadarbības sanāksmē.

Ziņojumā plānots apkopot informāciju par Latvijas publisko bibliotēku tīklu, normatīvo regulējumu bibliotēku jomā, bibliotēku darbības rādītājiem, to finansēšanas modeli, tostarp valsts sniegto atbalstu, kā arī pēdējo gadu izmaiņām bibliotēku tīkla pārklājumā. 

Sadarbībā ar VARAM ziņojumā iekļauta arī informācija par valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru tīkla attīstību, tostarp par centru darbību bibliotēku telpās. Vienlaikus Kultūras ministrija uzsvēra, ka jautājums par bibliotēku pakalpojumu pieejamību nav skatāms atrauti no valsts reģionālās attīstības politikas un jautājuma par pašvaldību finansēšanu. 

KONTEKSTS:

Limbažu pašvaldība iecerējusi likvidēt 7 no 28 novada bibliotēkām, tādējādi plānots ietaupīt vismaz 120 tūkstošus eiro, kurus dome paredzējusi novirzīt pārējo bibliotēku attīstībai, tostarp bibliotekāru atalgojuma palielināšanai.

Kultūras ministrija iepriekš aicināja reorganizāciju nesasteigt un sagaidīt Bibliotēku padomes atzinumu.

Latvijas Bibliotēku padome ir sabiedriska konsultatīva institūcija, kas piedalās valsts stratēģijas izstrādē bibliotēku jomā, veicina bibliotēku attīstību un sadarbību, kā arī lēmumu pieņemšanu jautājumos, kas attiecas uz bibliotēku darbību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti