Ekoskolu Ziemas forumā vairāk nekā 300 jauniešu gūst jaunas zināšanas vides izglītībā

Svētdien Rīgas Rīnūžu vidusskolā turpinās ekoskolu Ziemas forums, kurā pulcējušies vairāk nekā 300 jauniešu no visas Latvijas. Šajā forumā jaunieši un pedagogi piedalās ar vides aizsardzību un izglītību saistītās mācībās un praktiskās nodarbībās. Forums notiek jau devīto reizi.

Ekoskolu Ziemas forumā vairāk nekā 300 jauniešu gūst jaunas zināšanas vides izglītībā
00:00 / 02:49
Lejuplādēt

Forumā notiek dažādas aktivitātes, tostarp tikšanās, tīklošanās, prasmju darbnīcas, izglītošanās gan par klimata tēmu, gan bioloģisko daudzveidību, pārtiku, arī zaļo profesiju nākotni. Sākumā dalībnieki iepazīstas ar teoriju, bet vēlāk darbosies praktiski. Tas nepieciešams, lai vēlāk jauniegūtās prasmes liktu lietā savās skolās. 

Šogad forums esot īpašs arī ar zīmīgu notikumu – jauno vides reportieru programmas 30 gadu jubileju.

Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns stāstīja: "Vislabākā dāvana programmai un apkārtējai videi ir darīt kaut ko tās labā. Lai visu paveiktu un izdarītu, būs daudz un dažādu aktivitāšu ar vairāk nekā 20 ekspertu no universitātēm un vides organizācijām līdzdalību. Ir trīs pamattēmas jeb globālie izaicinājumi – klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības samazināšanās un atbildīgs patēriņš jeb aprites ekonomika, atbildīga resursu [izmantošana]. Viņi šīs tēmas izzina ar lektoru palīdzību, skolu pārstāvji dalās pieredzē, ko viņi jau dara savās kopienās un apņemas īstenot ko jaunu, kādu aktivitāti vai kampaņu ar ilgtermiņa ietekmi."

Viena no ekoskolām, kas šajā statusā jau darbojas no pašiem Ekoskolas pirmssākumiem, ir Amatas pamatskola. Tā šajā sistēmā darbojas jau kopš 2002. gada jūnija, un skolas vadība ir gandarīta par šādu iespēju.

Amatas pamatskolas ārpusstundu darba organizatore Aija Pundure norādīja: "Tā ir arī attieksmes maiņa pret vidi, pret dabu. Ja mēs skolā jau ceturto vai pat piekto gadu nelietojam vienreiz lietojamos traukus, tā nav skolotāju iniciatīva, bet to bērni izdomājuši, ka mums to nevajag. Piemēram, ir brīnišķīgs skolas vecāku atbalsts, jo šodien skolā jau mācās absolventu bērni. Ģimenēs šī tradīcija par videi draudzīgu domāšanu un jēgpilnu resursu apsaimniekošanu nav simtprocentīgi visās ģimenēs, bet dominē pozitīvais, ka mēs mācāmies, sargājam un domājam."

Dalībnieki no foruma sagaida jaunas tikšanās ar domubiedriem un idejas, ko vēlāk īstenot dzīvē. Tas dodot arī lielāku pašapziņu, ka darboties var vēl labāk. Ekoskolu forumā jauniegūtās zināšanas un praktiskās nodarbības mainot paradumus ne tikai mācību iestādēs, bet daudzās ģimenēs.

Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē. Ekoskolu programmā Latvijā patlaban darbojas 199 izglītības iestādes - no pirmsskolām līdz pat augstskolām -, bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 48 700 izglītības iestādes 73 valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti