Dienas ziņas

Eiropas Komisija aicina Latviju samazināt budžeta deficītu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ko latvieši Lielbritānijā domā par prezidenta vēlēšanām?

Daļa Lielbritānijā dzīvojošo latviešu par prezidenta vēlēšanām neinteresējas

Lielbritānijā daļa latviešu pat nav pamanījuši, ka Latvijā drīz izraudzīsies jaunu Valsts prezidentu. Divi amata kandidāti – Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") un Elīna Pinto ("Progresīvo" virzīta) – pēdējo gadu laikā ir apmeklējuši diasporas pasākumus, tādēļ zināmi labāk nekā Uldis Pīlēns ("Apvienotais saraksts")

Latvijas hokeja fani Lielbritānijā teicami pārzina visu, kas saistīts ar hokeju – gan mūsu spēlētājus, gan iepriekšējo spēļu rezultātus, gan izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Taču par to, kurš kļūs par Latvijas prezidentu, starp LTV uzrunātajiem intereses nav.

"Man vienalga. Ir vārdi un uzvārdi, par tiem neko neesmu dzirdējis. Es gribu, lai Latvijai ir labs prezidents, kas stāv par savu tautu. Vaira Vīķe-Freiberga likās laba. Cik es biju dzirdējis, kad biju ļoti maziņš, cik man vecāki atsaucās, likās laba Vaira Vīķe-Freiberga," pauda Toms Ločmelis.

"Es jūtos tā kā atvienots no tās visas politiskās pasaules, kas notiek šobrīd Latvijā. Vēl jo vairāk, kas ir prezidents, ir man ļoti sveša tēma tāpēc, ka mēs neesam tie, kas ievēl prezidentu," norādīja Deniss un Daniels.

"Vēl ko grib, bet nekas mūsu valstī nemainās, un tas ir skumji. Protams, tagad ir krīze visur, bet ir pagājuši n-tie gadi, kad Latvijā sākās, un uzlabojumi nav nekādi. Pensionāriem varbūt pieliek 5 eiro pie pensijas, kas nekādu baigo iespaidu nedod. Man mamma ir pensionāre," sacīja Alise Maldere.

"Burtiski ir vienalga, kas ir prezidents, jo nekas nemainās Latvijā. Tāpēc arī mēs esam šeit, Anglijā. Ja būtu viss ideāli, tad jau mēs nebūtu Anglijā," pauda Deniss un Daniels.

Tie, kuri seko politiskajiem notikumiem Latvijā, visbiežāk min Edgaru Rinkēviču un Elīnu Pinto.

"Es esmu redzējusi, ka viena no kandidātiem ir sieviete. Manuprāt, mums ir vajadzīgs tāds sievietes raksturs, un nomainīt. Mums jau ir bijusi laba pieredze ar sievieti prezidenti, domāju, ka šoreiz arī varētu pamēģināt," sacīja Laura Liepiņa.

"Pēc manām domām, Rinkēvičs diezgan kvalificēts prezidenta amatam. Ja mēs vēl skatāmies, ka viņš sadarbojas ar Eiropas Komisiju, man šķiet, ka viņš nesīs prezidenta vārdu un darīs daudzas labas lietas, kas pienākas viņam," sacīja Edgars Liekniņš.

KONTEKSTS:

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks 31. maijā. 

Šim amatam izvirzīti divi koalīciju veidojošo partiju pārstāvji – "Apvienotais saraksts" pieteicis uzņēmēja un politiskā spēka dibinātāja Ulda Pīlēna kandidatūru, bet "Jaunā Vienotība" izvirzījusi savu partijas biedru, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču. Savukārt opozīcijā esošā Saeimas frakcija "Progresīvie" izvirzīja latviešu diasporas pārstāvi, bezpartejisko Elīnu Pinto

Sākotnēji arī pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits paziņoja, ka kandidēs uz atkārtotu ievēlēšanu amatā, taču vēlāk tomēr atteicās.

Valsts prezidenta vēlēšanu kontekstā izskanējušas arī dažādas ziņas par iespējamām izmaiņām koalīcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti