Dienas ziņas

RTA studiju procesā ienāk mākslīgais intelekts

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Briežu šāvējam administratīvais sods; Kriminālprocess turpinās

Meža dienests staltbriežu šāvēju soda ar 250 eiro un aizliegumu medīt vienu gadu

Valsts meža dienests (VMD) piemērojis Medību likumā noteikto maksimālo sodu vīrietim, kurš no braucošas automašīnas šāva uz staltbriežiem. Viņam noteikta 250 eiro soda nauda un aizliegums medīt vienu gadu. Tāpat sodīts medību vadītājs un dzinēji, informēja dienestā.

Atbilstoši konstatētajiem medības reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpumiem pie administratīvās atbildības par medību vadītājam noteikto pienākumu nepildīšanu tika saukts dzinējmedību vadītājs.

Vadītājam piemērots Medību likumā noteiktais maksimālais sods par šādu pārkāpumu – naudas sods 250 eiro apmērā, atņemot tiesības vadīt medības uz diviem gadiem.

Ja persona gribēs vadīt medības, no jauna būs jākārto eksāmeni.

Meža dienestā gan sacīja, ka viņu vērtējumā medību vadītājs nebija devis norādījumus šādi rīkoties. Bet tāpat par medībām atbildīgais nerīkojās atbilstoši.

"Tā konkrētā situācija liecina, ka tomēr viņa rīcībā bija informācija, ka bija notikuši pārkāpumi tieši viņa vadītajās medībās. Medību dalībnieki bija izdarījuši pārkāpumu, par ko viņam bija jāziņo Valsts meža dienestam, ko viņš neizdarīja," skaidroja VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Trim personām, kuras šajās dzinējmedībās bija reģistrētas kā dzinēji un pārkāpuma brīdī atradās videomateriālā fiksētajā automašīnā, piemērots naudas sods par medību drošības pārkāpumu 150 eiro apmērā katrai.

"Trim personām nebija rīcībā ieroči, viņiem nav mednieku apliecības. Viņu šīs darbības tiek klasificētas tādā veidā, ka viņas nav ievērojušas medību vadītāja norādījumus. Viņas patvaļīgi ir rīkojušās," skaidroja VMD Medību daļas vadītājs.

Savukārt medību dalībniekam, kurš šāva no braucošās automašīnas pa staltbriežiem, piemērots Medību likumā noteiktais maksimālais sods par medību drošības noteikumu pārkāpumiem – naudas sods 250 eiro apmērā, nosakot medību tiesību izmantošanas aizliegumu uz vienu gadu.

Neviens VMD sodītais nav pārsūdzējis administratīvos sodus, un tie ir stājušies spēkā.

Lietu par nelikumīgajām staltbriežu medībām kriminālprocesa ietvaros izskata Valsts policija, piebilda VMD.

VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Lūsis norādīja, ka, iespējams, vēl sekos sods kriminālprocesā atbilstoši Krimināllikuma 112. panta 2. daļai, proti, par nelikumīgām medībām. Par to personas var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Tikmēr policijā informēja, ka viņu izmeklēšana virzās uz priekšu un pašlaik kriminālprocesā vairāki iesaistītie jau nopratināti.

KONTEKSTS:

2023. gada 10. decembrī sociālajos medijos izplatījās video, kurā redzams, kā no braucošas automašīnas tiek šauts pa meža dzīvniekiem. Saistībā ar video redzamo Valsts policija sākusi kriminālprocesu.

Latvijas Mednieku savienība asi nosodījusi šādu bīstamu un bezatbildīgu rīcību, atzīmējot, ka "mednieku starpā šādām personām nav vietas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti