Dienas ziņas

Netanjahu pateicas ASV par veto ANO Drošības padomē

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

No braucoša auto apšauda briežus

Sākts kriminālprocess par meža zvēru šaušanu no braucoša auto

Svētdien sociālajos medijos izplatījās video, kurā redzams, kā no braucošas automašīnas tiek šauts pa meža dzīvniekiem. Saistībā ar video redzamo Valsts policija sākusi kriminālprocesu. 

Sociālajos medijos svētdien izplatījās video, kurā redzams, ka automašīnā esošs cilvēks pa mašīnas logu ir izbāzis šaujamieroča stobru un mērķē uz briežiem, kas skrien pa autoceļam blakus esošo lauku. Video ātri izplenījās rezonansi – sociālo tīklu lietotāji pauda sašutumu par redzēto.

Saistībā ar video policija informēja, ka tā ir noskaidrojusi video redzamo notikuma vietu un iespējamās iesaistītās personas.

Patlaban ir sākts kriminālprocess un notiek darbs.

Uz notikušo reaģējis arī zemkopības ministrs Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienībā), norādot, ka tā ir krimināli sodāma rīcība, kā arī Valsts policija kopā ar Valsts meža dienestu pieņems stingrus lēmumus.

Tikmēr Latvijas Mednieku savienība un Latvijas Mednieku asociācija savos "Facebook" kontos norādījušas, ka video redzamie apstākļi liecina par rupju normatīvo aktu un medību ētikas normu pārkāpumu, kā arī organizācijas aicinājušas gan Valsts policiju, gan Valsts meža dienestu izvērtēt notikušo.

Mednieku savienība asi nosodījusi šādu bīstamu un bezatbildīgu rīcību, atzīmējot, ka "mednieku starpā šādām personām nav vietas".

Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja, ka šobrīd staltbriežus medīt ir atļauts, bet noteikti ne tādā veidā, kā redzams video. 

"No braucošas automašīnas apšaudīt dzīvniekus ir kategoriski aizliegts, šajā gadījumā tika apdraudēti arī citi cilvēki," uzsvēra Baumanis. "Ir prātam grūti aptvert, kas tur notiek. Es šādu gadījumu pēdējo 25 gadu laikā neatceros."

Baumanis norādīja, ka, iespējams, video redzamais mednieks vai mednieki pārstāv mednieku klubu, kas ir Mednieku savienības biedri, un pēc tam, kad tiks saņemta precīza informācija no policijas, tiks lemts par to, vai klubu izslēgt no Latvijas Mednieku savienības rindām, tostarp, ja tas nekādi nereaģēs uz notikušo.

Savukārt medniece un žurnāla "Medības" galvenā redaktore Linda Dombrovska atzīmēja, ka video redzamā situācija ir "nelikumīgas medības, kur nekādā veidā netiek ievērota drošība". 

Jānorāda, ka pēc video redzamās situācijas secināms, ka cita starpā pārkāpti Medību noteikumi. Proti, tie nosaka, ka kāpjot medību tornī un nokāpjot no tā, kā arī pirms šķēršļa, piemēram, grāvja, žoga, strauta, pārvarēšanas vai iekāpšanas transportlīdzeklī ieroci izlādē. Tāpat Medību noteikumos noteikts, ka mednieks pirms šāviena pārliecinās, vai šaušanas virzienā neatrodas cilvēki, mājdzīvnieki, transportlīdzekļi, ēkas vai ceļi, pa kuriem pārvietojas cilvēki un transportlīdzekļi – šos nosacījumus ievēro, arī tēmējot ar nepielādētu ieroci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti