ASV dāvinātos bagijus izmantos arī Latvijas austrumu robežas sargāšanai

Valsts robežsardze (VRS) trešdien, 24. janvārī, svinīgā ceremonijā kā dāvinājumu no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) saņēma 57 "Polaris" kvadriciklus (bagijus), informēja robežsardzē.

Tos izmantos Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas valsts robežas uzraudzībai, kā arī VRS Aviācijas pārvaldes Speciālo operāciju dienestam "SIGMA", lai palielinātu robežsardzes mobilitāti uz ārējās valsts robežas. Tāpat tos lietos arī Valsts robežsardzes koledža, lai apmācītu topošos robežsargus lietot bagijus dažādos apvidus apstākļos, ar kādiem nāksies sastapties uz ārējās valsts robežas.

Šie modernie transportlīdzekļi iegādāti ASV Valdības finanšu programmas "333 Building Capacity" ("Kapacitātes paaugstināšana") ietvaros. Sadarbība ilgst jau kopš 2018. gada, un šo gadu laikā dāvinājumā ir saņemti 172 "Polaris" kvadricikli (bagiji), klātbūtnes uztveršanas sistēmas, bezpilota lidaparātu komplekti, drošas komunikācijas iekārtas un nakts redzamības iekārtas vairāk nekā 11,8 miljonu ASV dolāru apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti