Ārpus Rīgas

Vai problēmas ar sējumu ražu ietekmēs arī maizniekus?

Ārpus Rīgas

''Zemgales Ziņu'' galvenā redaktore Agnese Leiburga par Daukšām

Austrumu robežas stiprināšanai no ASV saņemti 30 kvadricikli

Austrumu robežas stiprināšanai no ASV saņemti 30 kvadricikli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 11 mēnešiem.

Latvijas Valsts robežsardze saņēmusi pirmo ekipējumu, kas iegādāts ar ASV militārā finansējuma programmas atbalstu. Valsts robežsardzei piegādāti 30 kvadricikli, rezerves daļas, kā arī nodrošināta robežsargu apmācība. Kvadriciklus izmantos patruļām austrumu pierobežā.

Trīsdesmit ''Polaris'' kvadriciklu-visurgājēju smilšu krāsā, kas divās rindās izvietoti Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžās pagalmā, iegādi finansēja ASV militārā finansējuma programmas reģionālais Eiropas drošības atbalsta fonds. ASV vēstnieces Latvijā vietnieks Pols Polītiss savā uzrunā norāda, ka šī ir pirmā ASV finansēto iekārtu piegāde Latvijas robežsardzei ārvalstu militārās finansēšanas programmas ietvaros:

“Šie visurgājēji, kas palielinās Valsts robežsardzes spēju īstenot savu robežu drošības operācijas, liecina par ASV saistībām pret Latvijas drošību.”

ASV vēstniecības pārstāvis Pols Polītiss uzsvēra, ka šo transportlīdzekļu iegāde ir sākums centieniem palīdzēt Latvijas valsts robežsardzei attīstīt savas spējas, kā arī panākt ciešāku sadarbību arī starp robežsardzi un armiju.

“Sadarbībā ar ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības biroju jau tiek īstenotas vairākas citas programmas, kas palīdzēs uzlabot robežpārkāpēju atklāšanu un robežu uzraudzības spējas. Visas šīs iekārtas padarīs Valsts robežsardzi sadarbībspējīgāku ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un sabiedrotajiem, tajā skaitā arī ar ASV,” sacīja Polītiss.

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis uzsver, ka ekipējums uzlabos Valsts robežsardzes savietojamību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), jo drīzumā šādu tehniku saņems arī Latvijas armija:

“Šis nav vienīgais pasākums, šī programma turpinās, un ir tā darba grupa, kas nosaka tieši tās vajadzības, kas ir, saskaņojot tās arī ar NBS, un mūsu mērķis ir tiešām savienotība starp Valsts robežsardzi gan ieroču, gan ekipējuma ziņā, lai robežsardze kā galvenā NBS rezerve būtu savietojama, ja tāds brīdis pienāktu. Es ļoti ceru, ka tas nepienāks.”

Turpat no Robežsardzes koledžas dāvinātie kvadricikli uzsāka ceļu uz norīkojuma vietām – Viļakas, Ludzas, Daugavpils un Aviācijas pārvaldi. Kā uzsver Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars, šī tehnika paredzēta tieši austrumu robežas stiprināšanai. Kvadricikli ievērojami uzlabos Valsts robežsardzes mobilitāti un tos izmantos patruļām pierobežā.

Tāpat netiek izslēgta iespēja, ka iedzīvotāji šo tehniku varētu redzēt arī 18. novembra parādē Rīgā.

“Gan Latvijas valsts, gan arī mūsu stratēģiskie partneri atbalsta ārējās robežas uzraudzību, tātad Latvijas austrumu robežas, Eiropas Savienības austrumu robežas un arī NATO austrumu robežas uzraudzību un apsardzību. Un šī konkrētā tehnika arī dodas uz šīm pārvaldēm, kas sargā Latvijas – Baltkrievijas un Latvijas – Krievijas robežu. Arī Aviācijas pārvalde saņem līdzīgu tehniku, jo viņi nepārtraukti iesaistās un pastiprina mūsu ārējās robežas apsardzību un, protams, koledžā paliek šāda tehnika, lai apmācītu topošos robežsargus, kā ar to apieties. Šobrīd tehnika ir tāda, kā tā izskatās, bet klāt tai nāk arī noteikta apjoma rezerves daļas, kur mums ir nodrošināta arī garantija uz kādu noteiktu laiku, tāpēc šobrīd ir tikai izmantošanas vaina. Bet to, ko vajag pilnveidot, to jau katrā konkrētā vietā cilvēki skatīsies un pieņems lēmumu katrā konkrētā situācijā, kas vēl papildus būtu šeit vajadzīgs,” skaidroja Garbars.

ASV militārā finansējuma programmas gadu laikā ir devušas ievērojamu ieguldījumu, lai uzlabotu Latvijas aizsardzības spējas, savietojamību ar NATO spēkiem un stiprinātu Latvijas drošību. Pēdējos gados atbalsts ir pieaudzis, un 2017.gadā Latvijai piešķirtais finansējums sasniedza 20 miljonus dolāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti