Ministre sola meklēt risinājumu aizliegt piedalīties satiksmē arī Baltkrievijā reģistrētiem auto

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība") sola turpināt meklēt risinājumu, lai Latvijā satiksmē nevarētu piedalīties arī automašīnas ar Baltkrievijas numurzīmēm.

Saeima novembra sākumā nolēma, ka no 14. februāra Latvijā satiksmē nedrīkst piedalīties transportlīdzekļi ar Krievijas reģistrācijas numurzīmēm – līdz tam laikam šiem transportlīdzekļiem jāpamet Latvija vai arī tie jāpārreģistrē Latvijā. Pēc 14. februāra šādus nepārreģistrētos auto, kuri piedalīsies satiksmē, varēs konfiscēt.

Saeimas debatēs vairāki deputāti rosināja šādus nosacījumus attiecināt arī uz Baltkrievijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem, norādot, ka pretējā gadījumā transportlīdzekļi ar Krievijas numuriem varēs doties uz Baltkrieviju, saņemt tur reģistrācijas numurzīmes un turpināt iebraukt Latvijā un piedalīties satiksmē.  Taču koalīcija šādu ierosinājumu noraidīja.

Tieslietu ministre ceturtdien, 23. novembrī, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina, ka viņas sākotnējā iniciatīva bija attiecināt vienādus nosacījumus uz abām valstīm – Krieviju un Baltkrieviju, taču darba grupa, kura izstrādāja regulējumu un kurā piedalījās arī citu ministriju pārstāvji, šādu priekšlikumu noraidīja, jo pašlaik auto konfiskācijas noteikumus Eiropas Savienība attiecināja tikai uz Krievijā reģistrētajiem auto.

Bet "turpināsim meklēt ceļus, lai tas aptvertu arī Baltkrieviju", sacīja ministre.

KONTEKSTS:

Eiropas Komisija (EK) lēmusi, ka Eiropas Savienībā (ES) aizliegts ievest Krievijas pilsoņu privātos automobiļus, telefonus, rotaslietas un citas preces, kas uzskatāmas par aizliegto importu. Automašīnu ar Krievijas numura zīmēm ievešana ES uzskatāma par sankcionētu preču eksportu no Krievijas uz ES, pat ja tās izmanto personīgiem iemesliem. Tomēr lēmumu, kā rīkoties, drīkst pieņemt ES dalībvalstu valdības pašas.

Atbilstoši EK lēmumam Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija aizliegusi personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem iebraukt ES pār savām robežām ar Krieviju un Baltkrieviju. No 12. septembra personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt ES arī caur Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām.

Automobiļiem ar Krievijas numurzīmēm, kas jau atrodas Somijā, valsts būs jāpamet sešu mēnešu laikā – līdz 2024. gada 16. martam. Tikmēr Baltijas valstis vēl lemj, ko darīt ar Krievijas automašīnām, kas jau atrodas to teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti